gibina1997

Jak byste odstranili stylizační nedostatky v těchto větách?

  1. Rozhodli se, že užijí stejného způsobu při další práci, kterého užívali dosud.
  2. Jednáme právě o řádné lhůtě odevzdaných přihlášek.

Já bych to udělal takto:

  1. Rozhodli se, že užijí stejného způsobu při další práci jako dosud
  2. Právě jednáme o řádné lhůtě odevzdaných přihlášek

Ale nevím, jestli jsem to opravil dobře, asi ne, prosím, jak to má být tedy správně?
Předem děkuji.
Doplňuji:
Takže b) bude: Právě jednáme o řádné lhůtě na odevzdání přihlášek?
za a) bude: Rozhodli se, že při další práci užijí stejného způsobu jako dosud? Ano nebo ne???

Nejlepší odpověď
anonym

První věta by měla znít:
Rozhodli se, že při další práci......

Druhou máš dobře.
Doplňuji:
ano.

Další odpovědi
annas

  1. zkuste si znova věty přečíst – u souvětí je vedlejší věta přívlastková nevhodně připojená, vztahuje se k větnému členu „stejného způsobu“, nikoliv „při práci“, takže zkuste u 1. a) znova promyslet stylizaci a z ní pak vyjít u 2. a).
  2. u lhůty doplňte předložku.

Doplňuji:
Pochopil jste, upravil. Hned věty vypadají lépe.

Místo na – lhůtu pro nebo k odevzdání přihlášek.