Avatar uživatele
Rokio

Jak byste investovali částku 60.000 Kč, pokud chcete překonat inflaci?

Kam byste tuto sumu vložili?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? JežíšKristus před 1134 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nevím, mohu investovat do akcií, zlata, diamantů, do fondů, nebo pozemku. Ta částka není nijak závratná, ale je lepší ji mít, než nemít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Do protiinflačního spořícího státního dluhopisu. Sice inflaci neporazí ,ale aspoň pokryje. Stejně bezpečná investice s tak vysokým výnosem není

Zdroj: https://www.spo­ricidluhopisy­cr.cz/cs/uzitec­ne/ochrana-investice-pred-inflaci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Bitcoin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Půjčil bych ji přes zprostředkovatele P2P.
Nezajištěná půjčka může vynést přes 30% p.a., zajištěná ručitelem přes 20% p.a. Je tu ale určité riziko nesplácení a oddlužení. S velmi malým rizikem jsou půjčky zajištěné nemovitostí. U nich se dá dosáhnout výnosu 9–14% p.a.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nakoupil bych korporátní dluhopisy s výnosem 7–9% firmy se kterou máme nějakou vazbu a pak se modlil aby se to i přes to neposralo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Je mnoho možností, ale tak přispěji něčím, co ještě nezaznělo.

Osobně investuji do REIT (real estate investment trust) akcií. Jsou to akcie společností/fondů, které mají příjem z nemovitostí – takže za mě velmi stabilní investice, protože lidi nájem prostě ve svém vlastním zájmu platí.

Aktuálně se mi nejvíce líbí akcie MFA Financial Inc. (MFA), před koronou byla hodnota akcie $ 8, dnes je $ 4. Tudíž je zde možnost, že se akcie vrátí na původních $ 8 (= zhodnocení 100 %), aktuálně hodnota roste, zatím jsem + 9 % za poměrně krátkou dobu. Navíc dividenda představuje další zhodnocení – měla by činit asi 8 % p.a., to ještě rozhodne společnost při ukončení kvartálů.

Další zajímavé REIT je NYMT, ti ale nyní srazili dividendy na minimum (v minulých letech však měli dividendy i 15 %). Obecně je teď za mě ideální čas na nákup REIT akcií, takto výhodná doba tu dlouho nebyla (jak vyčtete z grafu vývoje ceny u MFA, NYMT apod).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Vzal bych si hypotéku a koupil byt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… do RUMu …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání