Mařeny

Jak byste definovali slovo báchorka?

Nejlepší odpověď
annas

Báchorka není povídka, ale starší název pro pohádku. Viz dílo B. Němcové – Národní báchorky a pověsti, Slovenské báchorky a pověsti.
Dalším druhem je dramatická báchorka = pohádková hra – např. dílo J. K. Tyla – Strakonický dudák.
Jako obecné nespisovné slovo – báchorka = smyšlenka, výmysl – přenosený význam k původní významu – pohádka.
Informace ve Wikipedii jsou opět nedostačující.

Další odpovědi
WeeBear

Tak, že je to něco, jako „předchůdkyně“ pohádky. Není založena na pravdě, je celá smyšlená.

kikinka2210

podle mně věc povídka kterou si lidé postupně domýšlejí

hanulka11

když jsem byla malá a vymlouvala jsem se proč jsem to či ono neudělala …maminka říkala nech si ty báchorky …mohou to být i nějaké výmluvy

ale dle wikipedie -Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy

Zdroj: dle wiki