Jak se jmenovali/jmenují sobi Santa Clause?

Kolik jich je? Jak jsou staří?

Nejlepší odpověď
annas

"Santa Claus má ve svém spřežení devět sobů (reindeer) se jmény Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donner, Blitzen a nejznámějšího soba Rudolfa (anglicky Rudolph), jehož sláva se myslím donesla už i do Čech 🙂.

Rudolf byl ale „zapřažen“ do Santova původního čtyřspřežení až v roce 1939, kdy vznikl jako vánoční reklamní pohádka pro obchodní dům Montgomery Ward. K pohádce, která trochu připomíná tu O ošklivém kačátku, později vznikla roztomilá písnička od Johnny Markse a o pár let později i dojemný kreslený film. atd. "

Více povídání v odkazu

http://dumka.in­fo/pet01a/1214pet­.htm

Pokud neumřeli, tak žijí dodnes. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Podle toho jaké sáně používá a jak výkonný pohon zvolil. Mohl to být Válec 1, Válec 2 (3, 4, 5, 6, 7, 8). Staří jsou na den stejně.