mzm

Jak by vypadal sport bez přeplacených sportovců?

Tedy talentovaní sportovci by byli podporování, zajištěni, ale neměli by 1000× tolik, než potřebují? Motiv by tedy nebyly peníze, ale „jen“ to být nejlepší.

(Jiná otázka pak je, kolik ve sportovním průmyslu záleží na talentu… )

Nejlepší odpověď
annas

Záleží především na druhu sportu, existují rozdíly mezi sporty, ne všem sportovcům jde jen o peníze.
---.
“Hokejisté a fotbalisté si v Česku přijdou na sta tisíce korun, ale třeba házenkář hraje ligu až po práci a ragbista musí ještě navíc platit příspěvky. Čím vším je daný tenhle rozdíl?

Schopnost přitáhnout davy k televizním obrazovkám a přímo na stadion je stále tím největším faktorem, který určuje komerční potenciál daného sportu.
Jsou u nás hokejisté a fotbalisté přepláceni? Vzhledem k čemu? Koho se vyplatí přeplatit? "

Více v odkazu

http://www.spor­tbiz.cz/2013/04/­08/o-platech-sportovcu-rozhovor-pro-sport-magazin/

Na téma odměn fotbalistů či hokejistů jsem diskutovala se žáky v tom smyslu, že se u mnohých vytrácí radost ze hry, sportovní duch, smysl pro fair-play..

Že jde o spíš o urputný boj za výsledkem, zřejmě mají finační bonusy za výhru, živí se kolem nich mnoho dalších. Neuspěla jsem, prý sí to zaslouží, když umí. .

Nelíbí se mně např., že mnozí ipozorňují na sebe tetováním, reklamou, , účastní se mnohých akcí, takže i tak přitahují diváky. Ko nefandí, přece není Čech.

Beru, že jde o dřinu, takže každý úspěch se cení, ale vysoké částky je kazí, často se z nich stávají primadony, jsou spojování s aférami, mnozí mají talent , potěší je výhra a radost z vítězství – spíš je to v soutěžích , kdy bojují sami za sebe.

Uváděla jsem už jednou příklad. Na naši školu chodil jeden žák, který hrál výborně fotbal – postupoval stále výš. Ale jinak to bylo ve škole. S odřenými ušima se dostal k maturitě, ale ani po opravných zkouškách neprospěl.

Když jsem se s ním bavila na toto téma, že nemusí “kopat” věčně ( možnost úrazu atd.) , reagoval, že bude mít víc peněz než já, tedy proč by se snažil. Ale opravdu na školu neměl.

Měl pravdu. Nedávno jsem četla s ním rozhovor v novinách, působil ve Švédsku, jen jsem kroutila hlavou … K čemu je někdy vzdělání?

Chlapec měl talent, ale protože šlo zřejmě i klubu o peníze, proč by se vzdělával?

Talent je důležitý, ale k tomu je nutný přirozený zájem dotyčného, radost ze hry, ochota na sobě pracovat, nikoliv jen talent a podmínky, za kterých může svůj talent uplatnit.

Kde se stala chyba?

mzm

Vím i s vlastní zkušenosti, že někam se sportovně dost je dřina. Dostat se na vrchol je neskutečná dřina, ale dřou proto aby byli lepší nebo aby měli víc peněz?
Jako peníze jsou potřeba. Dost peněz je super. Mít tolik peněz, že se o ně nemusím starat je úplně to nej. Ale mít víc? Na co?