Mahoney

Jak by se měl podle Vás chovat rozumný člověk?

Jak si představujete chování a vystupování normálního, rozumného člověka? Podle čeho usoudíte, že má daný člověk rozum a umí se chovat?

Nejlepší odpověď
Damiana

Jan Werich řekl: „Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.“

Proto tvrdím: Važte si sami sebe. Jediní lidé, kteří ve vás vidí rohožku přede dveřmi, jsou ti, kteří mají špinavé boty.

A pokud jde o „klasiku“, pak je tu ještě toto:-)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Clov­%C4%9Bk_moudr%C3%BD

Další odpovědi
mosoj

Podle chování a vyjadřování.

briketka10

být zticha !
poslouchat pouze vážnou hudbu !
Doplňuji:
mám ale dlouhé vlasy
a poslouchám rock :(

ten který je

Neměl by nosit dlouhé vlasy a neměl by poslouchat rockovou muziku která kazí morálku mladého a slušného občana.;-)

david22

Ano, neměl by poslouchat rockovou hudbu a také by neměl říkat své názory na veřejnosti 😉

radce

Rozumný člověk? Prostě rozumně…
Je slušný, nevnucuje své názory druhým, nepokládá dementní či provokativní otázky, neodpovídá nesmyslně nebo arogantně – to je ten první dojem. Další dojem ovšem může vše změnit, i „had“ se umí na první pohled tvářit slušně, než kousne…

LejdyTerr

Je slušný, nevnucuje svůj názor, umí naslouchat, přiznat své chyby a omluvit se a pokud to jde, snaží se rozumně domluvit. Že má rozum se dá poznat z toho jak mluví nebo píše. Pokud mluví, nebo píše s hrubkami, tak podle mě nemá rozum 🙂

Conchus

To je tzv. otázka kruhem. Napřed se musí říct, co je „rozumný“ člověk.