Lukes888

Jak byste si vyložili význam výchovné metody „Nejdřív udeř a pak se ptej“?

Jak by jste si vyložili význam výchovní metody.: ,,Nejdřív udeř a pak se ptej". ?

Doplňuji: Pár krát už jsem se s tímto výrazem setkal , ale nevím co přesně znamená.A jak jste na tom vy? Znáte někoho , kdo je v takovéto metodě vychován?.

Vzpomenul jsem si, že tohle kdysi Řekl A.Hitchcock v jedné ze svých povídek. Že ho tak vychovávala jeho máma.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jinými slovy „škoda každé rány, která padne vedle“? To je výchovná metoda primitivů.

Další odpovědi
hapiky

To je preventivní odpověď pro případ, že by všichni tvrdili: To já ne!

dubraro

Trest má přijít co nejdříve po provinění. S plynoucím časem mizí jeho výchovný účinek.

kelley

„Takzvaná úvodní věta, že, pane inspektore? Inspektor Klečka, ten nemluvil. Ten mě vždycky nejdřív zfackoval. A teprve potom řekl: Jak se jmenuješ, chlape?“ (Vražda v salonním coupé)…