Vyzkumniktre

Jak byste potrestali následující zločince?

Popíši vám patnáct různých zločinců a vy napište, jaký by pro ně byl ideální trest. Nehleďte na platné zákony, ale v případě trestu odnětí svobody napište na kolik let.

Některé případy se skutečně staly (ať už v Česku nebo v cizině, v nedávno době nebo v minulém století)

  1. Dosud netrestaný 35letý muž se v opilosti pohádal se svojí manželkou a když mu začala vyhrožovat, že už neuvidí své děti, tak vzal nůž a dvěma ranami jí zabil, načež sám na sebe zavolal policii.
  2. Opakovaně trestaný lupič vtrhl na poštu a když tam spatřil svého kamaráda z dětství, tak ho, jakožto svědka, zastřelil.
  3. Matka otrávila vlastní bezbrannou desetiletou dcerušku smrtelně jedovatou látkou a jen zázrakem dívka přežila.
  4. Recidivista (opakovaně páchal loupeže a ublížení na zdraví) brutálně napadl nožem důchodkyni, aby jí mohl ukrást peněženku a způsobil jí trvalou invaliditu.
  5. Mladík a jeho přítelkyně byli dvě hodiny slovně napadáni a bylo jim vyhrožováno od dvou opilých mladíků a tak mu ujeli nervy a jednoho z mladíků napadl nepříliš silnou ranou pěstí, jenže napadený v důsledku napadení ztratil rovnováhu a rozřízl si hlavu o ostrý kámen. Ač se ho následně útočník snažil zachránit, mladík to nepřežil. Pachatel smrti mladíka, kterou neměl v úmyslu způsobit, lituje.
  6. Padesátiletý muž se třemi promile vezl autobusem dětský kroužek a jen náhodou se nic nestalo.
  7. Věštkyně obelhala mírně mentálně retardovaného muže, že zjistí výsledky číselné loterie, ale že věští rituálem, při němž se trhají peníze.
  8. Dosud netrestaná matka chtěla mít děti jen pro sebe a tak svojí šestiletou dceru násilím přinutila, aby křivě obvinila jejího tátu z pohlavního zneužití. Její táta strávil kvůli ní půl roku ve vazbě.
  9. Dosud netrestaný mladík, kterého o týden dříve vyhodili rodiče z domu, přepadl poštu s dětskou pistolkou, která vypadala jako pravá.
  10. Recidivista opakovaně trestaný za znásilnění a loupeže opakovaně přinutil k orálnímu styku (penis do úst) osmiletou dívku (dceru svojí přítelkyně) pod pohrůžkou zabití jejího psa.
  11. Dosud netrestaný muž v mládí sexuálně napadl několik děti tím, že se je přinutil svléknout a masturboval před nimi. Na jeho činy se přišlo o deset let později a posledních deset let nic neudělal. Přiznal se i k dalším starým obdobným případům, na které by se jinak nepřišlo. Dva roky po sérií útoků dal rodinám všech dětí do poštovní schránky omluvu a finanční hotovost.
  12. 25letý syn milionáře vedl gang výrobců pervitinu, který ve velkém pervitin vyráběl a vozil do Německa a svým podřízeným vyhrožoval vraždou, pokud ho nahlásí.
  13. Dosud netrestaný muž, nešťastný po smrti svojí sestřenice, se opil a masturboval v autobuse plném lidí.
  14. 23letý muž byl kontaktován svojí patnáctiletou kamarádkou, jestli jí nepomůže se sebevraždou. Ona chtěla spáchat sebevraždu kvůli hádce se svým bývalým. On jí koupil laso a pomohl jí se oběsit.
  15. Bezdomovec bez peněz opakovaně dával jedné rodině do schránky dopis, že jestli mu nedají 40 000, tak je zabije. Neměl v úmyslu je zabít, ale chtěl takto získat peníze.

Moje tresty:

  1. 16 let odnětí svobody
  2. doživotí
  3. doživotí
  4. doživotí
  5. 4 léta odnětí svobody
  6. 20 let odnětí svobody a zákaz řízení na doživotí
  7. 3 roky odnětí svobody
  8. 5 let odnětí svobody
  9. podmínka
  10. 20 let odnětí svobody a následná ochranná detence
  11. 4 léta odnětí svobody
  12. 12 let odnětí svobody
  13. ambulantní léčba bez zadržení
  14. 15 let odnětí svobody
  15. 1 rok odnětí svobody

Odpovědi
Kelt

Nejsem právník a to, co zde uvádíš je špička ledovce. Potřeboval bych zjistit příčinu a další důvody. Nemůžu tady rozdávat tresty jako pracovník při obsluze salátů a uzenin.

Rokio

Moje tresty a ochranná opatření:

  1. 8 let vězení, protialkoholní ochranné léčení
  2. 30 let vězení
  3. 15 let vězení
  4. doživotí
  5. 3 roky vězení
  6. 10 let vězení, protialkoholní ochranné léčení
  7. podmínka, úhrada majetkové škody
  8. 8 let vězení
  9. podmínka, psycholog, kariérní poradce
  10. 20 let vězení
  11. 3 roky vězení, sexuologické ochranné léčení
  12. 20 let vězení
  13. sexuologické ochranné léčení
  14. 6 let vězení
  15. podmínka, kariérní poradce

poznámka: Při stanovování trestů jsem se neřídil zákony České republiky, ale mými pocity.

zjentek

Přestat trestat a začít se CHOVAT.