bolak

Jak bude reagovat nakažený vzteklinou, když s ním mrsknete doprostřed bazéna?

Utopí se, nebo nějak doplave?

Nejlepší odpověď
iceT

No nevím,v jednom díle Dr.House byla jedna pacientka vzteklinou nakažená(což House zpočátku netušil,pacientka měla i hromadu jiných symptomů)ale po nástupu vysoké horečky,nakázal přinést vanu s ledem a pacientku do ní naložit.No a ona,když tu vanu viděla,tak se mohla pominout.Načež pak House dedukcí přišel na to,že nemocná má vzteklinu.
Takže mi nezbývá,než si myslet,že pokud by nakažený vzteklinou měl přijít do kontaktu s vodou,tak bys měl asi hodně práce ho do toho bazénu dostat.

Další odpovědi
Lucijej

Když mu někdo nepomůže, tak rozhodně nedoplave.

Typický obraz pacienta se vzteklinou zahrnuje „pěnu u úst“- ta je dána velice zvýšenou tvorbou slz a slin. Zároveň ztrácí schopnost mluvit a polykat, tento komplex je typický pro pozdní stádia onemocnění. V jeho důsledku je u postižených rozvinuta hydrofobie, teda panický strach z vody. Kvůli ochrnutí svalstva hrdla a čelisti postižený nemůže polykat a při pohledu na vodu, kterou nemůže uhasit svou postupně sílící žízeň, často dostává záchvaty paniky. Střídají se období mánie a letargie vyúsťující až v kóma a následnou smrt. Ve většině případů je příčinou smrti již zmíněná dechová nedostatečnost.

Zdroj: http://nemoci­.vitalion.cz/vzte­klina/

Drap

Bude reagovat uplně stejně jako nenakažený- Ten cop umí plavat vyplave, ten co plavat neumí se bude také snažit vyplavat, ale nemusí se mu to podařit.

Kelt

Nedovedu si představit, jakým způsobem bych dokázal hodit 60 kg člověka, nebo těžšího 10 m od břehu, jen pro srovnání. Ani by tam nedoskočil s rozběhem. A člověk nakažený vzteklinou, zuřící, by se určitě bránil vší silou. A kdyby snad spadl do bazénu, měl by zvítězit pud sebezáchovy a doplavat ke břehu.
Pokud přiznáme podobné symptomy vzteklému a zuřícímu, pomůže studená voda.

Alice.

super otázka, v určitý fázi nakažení trpí hydrofobii, takže je dost možný, že se utopí, neb se nebude schopný koncentrovat na plavání

bolak

dík, pracoval jsem na ní půlku života

bolak

Co když ho to vyléčí? Nebo proč by ho jinak virus nutil bát se vody? Proč by se pacientům se vzteklinou uzavíralo hrdlo a přestalo pracovat polykací svalstvo? Jediný logický vysvětlení je že život viru je při styku s vodou ohrožen. A že i proto se má člověku zamezit aby mohl pít.

Lucijej

Virus nenutí nemocného bát se vody. Virus napadá nervovou soustavu a následně hladké svalstvo, takže zněmožňuje polykání. Ty by ses taky bál bazénu plnýho vody, když by sis neporadil ani se svýma slinama ;o)