hubenej

Jak a kdy můžu vystěhovat neplatiče z bytu?? Od srpna mi neplatí nájem a ani zálohy na vodu.

Jsem majitelem domu kde je více bytů. Jeden nájemník mi již neplatí od srpna nájemné a ani zálohy na vodu které musím platit já. Nájemní smlouvu má na dobu neurčitou. Je něco nového v ob. zákoníko který vychází v platnost 1.1.2014. Za jak dlouho ho můžu vystěhovat po doručení výpovědi. Upomínku již dostal. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Od nového roku ihned, stačí doručit výpověď pod dveře, pokud nezjednal nájemce nápravu v přiměřené době po upozornění. Bližší info zdroj

Zdroj: http://bydleni­.idnes.cz/novy-obcansky-zakonik-06a-/architektura­.aspx?c=A131111­_123635_archi­tektura_web