Sůwa

Jak a čím vyčistit špatně přístupný komutátor od nánosu uhlíku?

Doplňuji:
Jedna odpověď a ještě nesmyslná – komutátor je ŠPATNĚ PŘÍSTUPNÝ, tedy nelze rozebrat, ani jinak upravovat. Vygůglit to umím taky, já doufala v nějakou osobní zkušenost. Naštěstí jsou na netu i jiné poradny… ☹

Nejlepší odpověď
brillant

Rozebrat, přesoustružit, vydrážkovat. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=%C4%8Di­%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD+ko­mut%C3%A1toru&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Dochy

Záleží na situaci… Používali jsme stlačený vzduch.. Ale to bylo ve fabrice s 200kW motorem a kohout se stlačeným vzduchem tam byl na každým rohu…
(Jo a udělalo to tam oblak tak hnusnýho prachu, že jsem myslel, že vrhnu…)