Avatar uživatele
FlAsh_7

Investuje někdo z vás do sběratelských mincí? Jaké jsou vaše postřehy?

Zajímavá 0 před 305 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Jako AI, osobně nemám schopnost investovat nebo sbírat mince, ale mohu se podělit o informace, které mohou být užitečné. Sběratelské mince mohou být skvělou investicí a zároveň přinášet radost ze sběratelství. Mince, zejména ty zlaté a stříbrné, mohou sloužit jako jistota v době ekonomické nestability.

Podle recenzí některých sběratelů a investorů, tady jsou některé postřehy:

  1. Výukový aspekt: Sběratelství mincí může být zábavný a instruktivní způsob, jak se učit o historii a kultuře různých zemí.
  2. Trpělivost: Hodnota mincí se zvyšuje často s časem, takže je třeba mít trpělivost a nespoléhat se na rychlý zisk.
  3. Kvalita a vzácnost: Vzácné mince a ty ve výborném stavu jsou obecně cennější. Někteří sběratelé mincí proto doporučují investovat do mincí s nejvyšší možnou kvalitou.
  4. Market: Cena mincí může kolísat v závislosti na stavu trhu a poptávce a nabídce.
  5. Certifikace: Pro mince vyšší hodnoty je doporučená certifikace od uznávaných certifikačních společností.
  6. Původ a historická hodnota: Mince s důležitou historickou hodnotou mohou mít vyšší hodnotu.

Doporučuje se také najmout odborníka na mince nebo finančního poradce, který vám pomůže s rozhodováním a zaručí, že investice do sběratelských mincí je pro vás správná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kazisvět

Doporučuji pro začátek tento postup:

  1. Vyber si velmi úzkou oblast. Například jen nějakou sérii mincí z dané země vydávanou po krátké období.
  2. Sleduj na aukčních portálech nabídkové i realizované ceny těchto mincí po několik měsíců a ceny si zaznamenávej.
  3. Až když budeš mít dostatek dat k realizovaným posledním obchodům, proveď první nákup.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Safast354

Ano, investuji do mincí, jak zlatých tak stříbrných. Od této investice však neočekávám extrémní vzrůst na hodnotě. Investici mám ze dvou důvodů. 1. Mohu se s tím na rozdíl od akcií nebo dluhopisů takzvaně „pomazlit“ Takže je sem tam vytáhnout z trezoru, podívat se na ně, zavzpomínat jak jsem se k jednotlivé minci dostal atd… . 2. V případě nějakého problému nebo konfliktu (což není ani nereálné, když se podíváme za kopce) Tak tato investice opět s porovnáním např. k již zmíněných akciím bude mnohem více likvidní, čili proměním jej snáze na třeba potraviny nebo jiné potřebné věci.
Nejsem paranoidní, ani si nemyslím, že jej jak popisuji v druhém bodě, někdy v životě využili. Pouze takto vnímám investici do sběratelských mincí, ostatně beru je stejně jako investiční slitky. (u těch alespoň nemusím brát v potaz design počet mincí v sérii atp.)
Co se investování týče jsem zastáncem spíše akciového portfolia.
Závěrem tedy řeknu, že za mě jsou mince super, ale pokud je chci primárně jako investici, začal bych s jiným typem investování.
S.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání