peterd108

Pomůžete s identifikací kostí zvířete?

Našel jsem kostru na poli u lesa – vůbec nevím jaké zvíře to mohlo být. Ostatní kosti tam v okolí nejsou. Děkuji za pomoc při identifikaci. Velikost kostry je asi půl metru. Napadl mě had, akorát had :) náznaky čelisti tam jsou.
Odkaz na foto:
 https://ibb.co/jvkjjtx

Odpovědi
Kelt

A jaké to má rozměry? Podle mne je to páteř. Zeptej se nějakého myslivce. Je škoda, že chybí lebka.

Mc Merkurion

… je to páteř, to jo, podle velikosti a místa nálezu tipuju na srnčí … na diočáka to nevypadá, a na zajíce je to velký … podle toho, že píšeš půl metru, a páteř vypadá celá, bude se jednat o mladý kus, kůzle (srnče) …

quentos

Děkujeme za informaci. A ptáš se na co?

Drap

Je to samostatná páteř ze srnčího, popřípadě jehněčí, nebo z mladého muflona. Víc takto po netu nelze určit.