TokFan

Hra na politiky

Neznáte někdo, nějaký simulátor o politice? Něco, jako hra STAROSTA či různé ty tycony. Pokud ano poraďte, prosím 🙂

Předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
led

Stačí si pozrieť tie budovateľské strategické hry, tvorba civilizácie a podobne.
Hráč – politik mu sí vychádzať s daným rozpočtom, budovať mesto, uspokojovať životné potreby obyvateľstva, brániť svoje územie, no, je tam toho dosť. Názvy hier nepoviem, ale určite sa tu nájdu odborníci cez tieto hry.
http://us.yhs4­.search.yahoo­.com/yhs/sear­ch?hspart=per&hsim­p=yhs-per_003&type=_1DD_1DD1­2DD2DD6DD_1DD_1DD_1&p=hr­y%20civiliz%C3%A1cie

Doplňuji:
Jedna z takýchto hier:
SimCity
http://www.sim­city.com/

led

Hra na politikov sa praktizuje aj v bežnom živote. Stačí si všimnúť, nehovorím o „krčmových politikov“, keď debata skĺzne do politiky, ako každý vie, ako riešiť danú politickoekonomickú situáciu. Nechápem politikov, že všetko riešia v klimatizovaných luxusných budovách a potom prijímajú zákony, ktoré treba hneď novelizovať. Ak by to riešili priamo na ulici, bolo by to rýchlejšie a lacnejšie a okolostojací diváci by ich mohli hneď hodnotiť. Bližšie k ľuďom…