Hpauknerová

Poradíte, zda bude možné dát dceru do školky v místě, kde nemám trvalé bydliště? Více v doplnění.

Dobrý den bydlím s mamko a nevlastním tátou a svojí dcerou v pronájmu na černo tím myslím že nám majtel nechce dát nájemní smlouvu ale dceru bych třeba časem chtěla dát do školky tady .Nevím tedy zda bez nájem í smlouvy případně trvaleho bydliště kde mám ještě rok jinde je možné dát dítě do školky aniž bych neměla trvalí pobyt kde jsem v pronájmu bez nájemní smlouvy dát dítě takto do školky…
--

hpauknerova@seznam.cz

Nejlepší odpověď
Drap

Možné to je, některé školky mají však plno, tak berou děti pouze ze své obce, protože zřizovatelem bývá většinou obec. Je třeba se zeptat a konkrétní školce.

Další odpovědi
elkon

Když se tam domluvíte, není problém. Trvalé bydliště není podmínka.

ivzez

O školky je velký zájem, proto hodně školek dává přednost dětem s trvalým pobytem v místě školky.
(Není moc pravděpodobné, že pro dceru získáte místo ve školce bez trvalého pobytu.)

Nepoužívejte dva zápory, mění smysl věty:
„Aniž bych neměla“ znamená, že máte.

Doporučuji si hledat bydlení u solidnějšího majitele.