Woskovka

Hotelová škola nebo střední škola Cestovního ruchu ?

Prosím, řekněte mi svůj názor na tyto dvě školy. S kterou školou mám po studiu větší šanci na uplatnění? Která je více náročnější? Více mě láká hotelová škola v Poděbradech, ale je od mého bydliště poměrně daleko. Zato cestovní ruch v Chocni je daleko blíž. Které studium je podle vás výhodnější? Každá informace je pro mě velmi důležitá. Děkuji za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
FreeSTONE

Hlavním kritériem by asi mělo být, co chceš po škole dělat. Jestli chceš být např. sekretářka v cestovní kanceláři, tak by se hodila škola cestovního ruchu. Jestli chceš být recepční nebo třeba kuchařka, pak by ti byla hotelová škola blíž. A jestli chceš nějakou všeobecnou střední (nebo si třeba nijak konkrétně neplánuješ, co bys po škole chtěla dělat), tak doporučuju ekonomku nebo podnikatelku…

Další odpovědi
relux

Nedávno jsem taky vybíral střední školu a podobně jsem se nevěděl rozhodnout jako ty, tak jsem to spojil a po prázdninách nastoupím na „Hotelová škola (hotelnictví a cestovní ruch)“ 🙂