dust8

Nevypadá full HD rozlišení 1920×1080 podivně či deformovaně, pokud je jen na malé uhlopříčce notebooku s 15,6"?

Nebo je to je v cajku? Předpokládal bych takové rozlišení spíš tak nejmíń u 17" či u 19". Přitom na 26" LCD vypadá malinko vyšší 1920×1200 úplně luxusně, takže netuším, jak to může fungovat na 15,6".

Příklad tohoto rozlišení na úhlopříčku např. zde:
https://notebo­oky.heureka.cz/hp-250-g7-6bp25ea/speci­fikace/#secti­on

Odpovědi
dubraro

Vypadá to úplně normálně. Dokonce i na 10" tabletu. Tam je to naopak výhoda, pokud například používáte tablet ke čtení textu, že písmenka jsou pěkně čistě prokreslená.

Edison

Jde o to, jaké je nativní rozlišení a co s tím provede procesor, pokud má zobrazit jiné rozlišení, než nativní.

Kepler

U menších formátů je HD rozlišení celkem zbytečné, třeba u NB nebo displejů telefonů. Je to jen reklamní tahák. Podle mých zkušeností má HD smysl až od úhlopříčky 32", u nižších úhlopříček rozdíl nevidím. Pokud koukám na displej ze vzdálenosti míň než 1 metr, pak už je rozdíl patrný. Vysoké rozlišení je také nutné, pokud se používá např. rýsování, např, v AutoCadu. Co se týká formátu (na který se neptáš), je jasné, že starý displej s formátem 4:3 není plně využitelný pro širokoúhlejší formáty.

dust8

Edison: Je nativní, takže : Popis produktu

Spolehlivý notebook HP oblíbené řady 250 pro vaše podnikání, práci na cestách, ale i pro použití v domácnosti. 4jádrový procesor Intel Core i5–8265U (1.6GHz, TB 3.9GHz, HyperThreading); 8GB RAM DDR4; 15.6" Full HD displej (1920×1080 bodů); grafika Intel UHD Graphics; disk 256GB SSD M.2; mechanika DVD±RW; Wi-Fi ac, Bluetooth 4.2, 3× USB (2× 3.0/3.1 Gen 1, 1× 2.0), HDMI, kamera, čtečka paměťových karet; operační systém Windows 10 Home.

V tom případě OK?

Edison

Jojo. To je OK… Deformované by to být nemělo. Na FHD display se toho prostě vejde ve slušné kvalitě víc. Ale někdy je to spíš na škodu, neb např. menu pak bývá děsně malinký…