FlAsh_7

Kdybych si dnes (21. 6.) koupil zahraniční bankovku v dobrém stavu, zvedala by se časem/stářím její hodnota?

Hodnota bankovek časem

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky

Dobrý den, kdybych si dnes koupil zahraniční bankovku(v dobrém stavu), zvedala by se časem/stářím její hodnota?

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky ano, pokud se budeme bavit v časem horizontu minimálně 200 let. Pokud ovšem se budou v té době ještě používat papírové bankovky a pokud stále budou existovat sběratelé těchto bankovek. Do teď jsem myslel na sběratelství. Teoreticky je to možné i jinak. Nakoupíš si dolary, nebo jakoukoli jinou měnu za současný kurz. Pokud se kurz této měny časem zvýší, tak vyděláš. Chce to však poměrně velké finanční možnosti a velmi dobrý odhad na to, která měna bude rychle posilovat.

Další odpovědi
nyjono

Zvedla, jen ty se toho asi nedožiješ. Investovat do něčeho, co bude mít mírně vyšší cenu na sklonku života nemá smysl.