pokazdejinak

hodí se čistička vzduchu s ionizátorem do vlhkého prostředí? pomůže to zlepšit?

zvažuji nákup vánočního dárku – čistička s ionizátorem by byla používaná v místnosti, kde je poměrně vysoká vzdušná vlhkost, už v ní občas běží malý odvlhčovač; jde mi o to, že ve vzduchu jsou možná plísně – i když se tam denně větrá – pomůže s tímhle čistička s ionizátorem?
v reklamě na ni píšou, že zkvalitní spánek, vyčistí vzduch od prachu a alergenů, ale taky podpoří růst rostlin… nezačala by ta plíseň potom opravdu růst? :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Já sice spím i bez ionizátoru, ale pokud je v místnosti „jenom“ vlhko bez viditelných plísní tak tento přístroj to určitě nezhorší, naopak to vzduch vyfiltruje od mikročásteček ve vzduchu, tedy i od spór plísní . Záleží na druhu filtru v čističce.
Osobně nejsem zastáncem takovýchto vyfikundací, ale fungovat to může.

Další odpovědi
elektrikář

Čistička vzduchu zachycuje prach a pachy ve vzduchu na mokrý voštinový filtr přez který malé čerpadlo cirkuluje vodu která může být i navoněná.Mněli jsme jí v restauraci kde jsem dělal údržbu. Po čase byla voda pěkně cítit tabákovým kouřem.

marci1

Čistička vzduchu nepracuje jako odvlhčovač vzduchu. Myslím si, že v čističce vzduchu by se při vyšší vzdušné vlhkosti spíše plíseň tvořila.
http://www.ionic-care.cz/caste-dotazy/74-mame-problem-s-nizkou-vlhkosti-v-byte-pomuze-nam-ionizator.html

Lukáš1980

Čistička vzduchu je určena hlavně pro čištění vzduchu. Čističku můžete použít i ve vlhkém prostředí, ale čistička vlhkost v místnosti nesníží. Ve Vašem případě se podívejte po odvlhčovači vzduchu. Koupili jsme si tento odvlhčovač vzduchu http://www.chytry-obchod.cz/odvlhco­vac-vzduchu-SINCLAIR-CFO-16E a jsme s ním spokojeni.
Podle recenzí na internetu jsme si pořídili také čističku vzduchu značky SINCLAIR SP-300A.
Tuto čističku jsme koupili v obchodě http://www.chytry-obchod.cz/cisticka-vzduchu-SINCLAIR-SP-300A
Od druhého dne, co jsme měli čističku vzduchu doma, se synovi začalo lépe dýchat. Předtím měl každoročně silnou alergii na jarní (březen -květen) pyly, protože kolem baráku máme hodně stromů, keřů a bylin, které začínají teď na jaře kvést. Při pravidelném používání čističky náš syn už nemá alergické příznaky (kýchání, slzící oči a bronchiální astma). Při pravidelném používání čističky se nám snížila také prašnost v domě. Čistička má i Ionizátor vzduchu, což je velmi dobrá věc.

tyna.ryglova

Ahoj, čistička vzduchu se rozhodně vyplatí. My máme už druhým rokem tuto https://www.vzdu­sin.cz/cistic­ky-vzduchu/Cisticka-Olimpia-Splendid-Aura-Di a jsme s ní spokojeni. Čističku jsem chtěla hlavně proto, aby nám vyčistila ze vzduchu veškeré viry a bakterie, takže když je někdo nemocný, tak není takové riziko, že se nakazí i zbytek rodiny.