hawranek

Hledání praxe

Ahoj, chci se zeptat, jestli nevíte, jak si nejlépe sehnat praxi..jestli na to nejsou nějaký stránky, nebo jestli prostě musím obepisovat zaměstnavatele, jestli by čirou náhodou nestáli o praktikanta…Díky
Doplňuji:
Škola nám sdělila, ať si praxi laskavě najdeme sami. Jinak bych ji nesháněla.

Nejlepší odpověď
kapka

Asi jak která škola. Já jsem si taky naivně myslela, že nás budou na praxe někam posílat stylem- dne toho a toho buďte v tolik a tolik tam a tam. 🙂
Ale není to u nás tak. Musíme si praxi hledat sami a často je to docela problém. Když někdo nemůže sehnat praxi ve svém městě, tak mu ve škole prostě řeknou, že existují i jiná města. Vtipné. Vůbec se s námi nepářou. Pokud si praxi neseženeme, tak nemáme splněno a je to konec se školou, několik lidí už takto zkončilo. Je teda fakt, že kdo se OPRAVDU snaží, tak tu praxi nakonec sežene. Mimochodem, děláme každé pololetí jednu, pokaždé jinde, takže dvakrát do roka si projdeme tím martýriem hledání, odmítání, ukecávání…Už hodněkrát se stalo, že mi napoprvé řekli, že nemají čas a praxi mi neumožní, ale nakonec umožnili.
Můžete tam zavolat, ale nejlepší je, jít tam OSOBNĚ. A když se vykrucují, nevzdávat to, chovat se slušně, udělat nějaké to smutné oko, vylíčit, jak je pro Vás praxe důležitá.
Já nikdy nikam nepsala. Jen telefonovala a lezla oknem, když mě dveřmi vyhodili. 🙂

Další odpovědi
Michal Kole

Spíš by měla ti pomoci škola, je v jejím zájmu, aby jsi na ní dostudovala. Nám praxi na střední škola zajistila.

Možná by ti poradili na Úřadě práce

venkovan

Těžké radit, když nevíme co je to za obor a kteý region.
Pokud je to ekonomicky obor, zkus napsat na www.blf.cz. Třeba ti něco poradí