darius

Herní počítač – kompatibilita + zdroj

Ahoj, stavím si herní PC. Tohle neberte jako reklamu, jen tu jsou všechny komponenty pospolu. http://www.czc­.cz/a89tm2pblih­rr9lg32kva5oq26/sez­nam – známí mi doporučili zdroj kolem 500W, ale nevím, jestli mám sáhnout po nějáké značce jako Corsair, Zalman, Seasonic, Enermax…, nebo koupit ten nejlevnější. Jak je to vůbec se zdroji? Když si počítač vezme dejme tomu 250W TDP a mám zdroj 500W, bude to papat těch 250W, nebo plný výkon zdroje 500W (myšleno z elektriky)? Potom se ještě chci zeptat, jestli do sebe tyto komponenty hardwarově zapadají. Díky moc!
Doplňuji:
Dobře ty, bolaku, pobavils mě. Tohle je max peněz, co můžu dát, ale s SSD diskem do budoucna na 100% počítám. Ještě jednou děkuju. 🙂

Odpovědi
bolak

Co se týče zdroje, já bych řek že by ti stačilo i 450, možná i 400, ale kup si klidně 500, když na to máš :) Procesor mám stejnej jako ty, ale děláš dobře že si kupuješ novej vetrák, já si ho nekoupil a ten boxovej je u FX naprosto nepoužitelnej, to je jak když startuje letadlo, já sem ho úplně odpojil, ale i tak to má 25°C :) Monitor bych si koupil určitě jinej, větší a buďto Samsung a nebo LG, nic jinýho na oči nesnesu. A co se týče disku, tak pokud FAKT nemáš právě teď volnýho 0 kilobajt, tak určitě koupit SSD hadr, kterej je určitě tak 20× rychlejší než ten cos vybral, a hlasitost je –0-. > http://pevne-disky.heureka­.cz/f:9601:1/

Jinak kompatibilní to snad bude, já to snad ani číst nebudu, protože pokud kupuješ celou sestavu a ještě k tomu v CZC, tak stačí při odesílání formuláře zaškrtnout, že to chceš zdarma sestavit a otestovat a v případě že by tam něco nesedělo, tak voni by ti to daj vědět a doporučej ti co koupit.

A papat z elektriky to bude tolik, kolik to zatížíš, těch 500W, to je jenom pojistka, kdyby ses náhodou rozhod připojit tam 50 DVD-mechanik a pálil porno ve všech najednou.

cochee

Škoda, že ta deska má PCI-E ×16 ve verzi 2.0, protože grafárna má 3.0, možná že na desce s třínulou by byla ještě výkonnější. Zdroje Evolveo jsou na trhu relativně nové, rozhodně ne tak dlouho jako Enermax nebo Seasonic třeba, já jsem teď jeden instaloval a zatím bez problémů. Laicky se dá odhadnout kvalita zdroje potěžkáním – kvalitní zdroje jsou těžké, protože výrobce neošulil chladiče atd. Do svých počítačů ale kupuju zdroje lepší, tak dvakrát dražší než je tento. Vzhledem k tomu, že jde o herní PC, je kromě výkonu zdroje důležitá i možná ampérická zátěž dvanáctivoltové větvě, protože budeš krmit krvežíznivou grafiku… takže nejdřív bych si stáhl nějakou dokumentaci a porovnal tu grafinu s možnostmi toho zdroje, jesli ju ampéricky utáhne. Jinak zdroj spolkne ze sítě tolik W, kolik spotřebuje PC, ovšem ještě do toho vstupuje jeho účinnost. Za dobré zdroje se považují zdroje s účinností v nejlepším pracovním bodě alespoň 80%, ten pracovní bod se nachází zhruba ve tří čtvrtinách maxima výkonu. To znamená, že např. pro PC, které má typickou spotřebu 150W, by byl nejvhodnější zdroj 200 – 250W a při tom by žral příkon ze sítě 230V cca 190W. Jenže to není úplně optimální, protože typický režim není režim maximálního výkonu a ten zdroj by to nemusel utáhnout, takže by tam byl vhodný zdroj cca 350W.

huxa

Sedět by to mělo vše. Jestli plánuješ vylepšování PC o disky, …, těch 500W bys mohl uživit, jinak bych klidně ovšem sáhl po slabším.
Jestliže to s tím PC myslíš vážně a máš fullHD displej, koupil bych i blu-ray mechaniku.