Usoman

Je u herního notebooku lepší SSD nebo HDD+SSD ?

Spíš se přikláním k SSD, ale na netu plno lidí obhajuje hybrid, takže nevím, no.

Nejlepší odpověď
Muffz

U her rozdíl mezi SSD a SSHD/HDD nepoznáš. Rozdíl je při načítání dat v systému, přenášení dat atp. SSD má pořád velkou nevýhodu v poměru cena/kapacita, je fajn mít rychlý systém, ale člověk dokáže zabrat těch 256GB místa ani neví jak. Pokud to rozměry dovolí, tak bych bral určitě 256GB SSD na systém a 1TB+ HDD na data.

Pojem „herní notebook“ přejdu s úsměvem na tváři.

Reakce na Stilla – testoval jsem sám rozdíl mezi HDD a SSD u her WoW, GTA4, GTA5, Batman, FIFA, Far Cry Primal, Mafia 3 a The Sims 4. Rozdíl nebyl žádný viditelný, hry se načítaly stejnou rychlostí, vliv na hratelnost samozřejmě žádný. Proto jsem z SSD vypral všechny hry a mám tam jen systém a hry na HDD.
Pokud tak soudíš podle různých testů, tak bych doporučil spis testovat v praxi, testy nejsou vždy objektivní, resp. jsou až moc.

Další odpovědi
still

Určitě SSD. Není pravda co píše kolega Muffz, že u her není poznat SSD od hybridbího HDD. Je to poznat a hodně.

V dnešní době už klesly ceny menších SSD natolik, že si ho může dovolit skoro každý. Souhlasím s kolegou Muffzem, že ideální (v poměru k ceně) je 256GB SSD a na data plotnový HDD v kapacitě okolo 1TB. To je dnes takový standart.

dalmatinka

Herní notebook neexistuje. :) To je spíše vtipné pojmenování fanoušků do hraní her – jinak by ti třeba pomohl udělat jasno tento článek. https://www.techni­max.cz/blog/pro­duktove-tipy/jak-vybrat-notebook

Zdroj: https://www.techni­max.cz/blog/pro­duktove-tipy/jak-vybrat-notebook

still

To Muffz: V tom případě je tvoje zkušenost zcela v rozporu se zkušenostmi herní komunity a odborné veřejnosti. Nechci napadat tvoji inteligenci, rozhled, ani zkušenosti, je možné, že z nějaké objektivní příčiny jsi opravdu nezaznamenal u přechodu z HDD na SSD výrazné zlepšení – pomalý HW, chyba v systému, či konfiguraci, atp., umím si představit více příčin.
Tvoje odvolání na moji nezkušenost (že vycházím jen z testů) beru jako kopání do tmy na obranu. Ve svém předchozím příspěvku jsem se jen snažil být stručný, jestli sis to vyložil jako strohý osobní útok, tak promiň, nemyslel jsem to tak.

Jsem PC hráč už dlouhá léta. Svůj první SSD jsem si pořídil v roce 2012, byl to 128GB Samsung Evo a přecházel jsem na něj právě z hybridního disku, který jsem používal necelý rok. Takže můžu srovnávat z vlastní zkušenosti, i ze zkušeností ostatních hráčů, se kterými jsem v kontaktu.

Je škoda, že si neužíváš rychlosti SSD disku jako ostatní hráči. Zkus to s ním ještě jednou ;) Nainstaluj systém načisto, udržuj ho (včetně ovladačů) aktualizovaný, v dobré kondici (bez zbytečného balastu a brzd) a správně zkonfigurovaný pro SSD disk. Ověř si, jestli některá z komponent PC zbytečně nebrzdí výkon celé sestavy.

still

120GB Samsung

Usoman

A co třeba ještě SSHD?