Avatar uživatele
Registrovaný

Gymnázium nebo základní škola?

Dobrý den,
syn bude přecházet ze školy.

Máme dát přednost gymnáziu nebo ZŠ? Jaké máte zkušenosti prosím?

Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na tom, zda je dítě studijní typ, zda se rádo učí. Gymnázium je lepří půprava pro vŠ než škola střední, kterou by si vybral přímo po ZŠ.

1. ZŠ - známí spolužáci, učitelé, prostředí Pokud není vyloženě studijní typ, tak léoe vyhovuje ZŠ.

2. Gymnázium - řekla bych, že škola má lepší vybavení, učivo se probírá do větší hloubky, ale nové prostředí, jiný kolektiv., jiný způsob výuky.

Zde je opravdu těžké radit. ,

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Dle aspektů a poměrů. Zjistěte reputaci gymnázia a školy. Pokud je dítko ve škole spokojené a gymnázium má špatnou pověst, co se týče pedagogů, tak ho nechte rozhodnout samo. Někdy je ale lepší být nejlepší z průměrnějších, než průměrný mezi nejlepšími.


Avatar uživatele
Pokročilý

zš. užije si více srandy. Krom toho se bude muset učit i věci navíc, místo toho aby šel na odbornou školu, kde se bude více zameřovat na to, co ho baví.


Avatar uživatele
Bronzový

Spíš se zeptejte jeho kam by chtěl.
Za mě osobně bych počkal na čtyřleté gymnázium. Mě nabízeli už i osmileté bez příjmaček, ale měl sem kamarády a chtěl sem klid, tak sem to odmítl.
Teď chodím na čtyrleté a lidi z druhý třídy(šestileté gymnázium) toho umí stejně a učíme se stejný věci, jako jsou normální, tak to asi člověka neničí, ale přijde mi to zbytečně uchvátané, zvykat si na ten gymnaziální styl už tak brzo.
Samozřejmě záleží škola od školy asi, pokud víte, že to gymnázium je dobrá škola a dá mu něco navíc než základka a dokáže to bez velkého snažení, tak proč ne. Kámoš kterej měl samý jedničky a byl chytrej, tak šel právě na to osmiletý a hned měl trojky než se srovnal a byl z toho celkem smutnej, že se musí hodně učit, dělat tohle a tamhleto a tak.
No něni to moc ucelenej názor, ale jen to co mě k tomu tématu napadlo.


Avatar uživatele
Registrovaný

Rozhodovala bych se hlavně podle todle toho jaké má znalosti a jestli je schopen udělat příjmací zkoušky. Sama chodím na gymnázium a vím že kdyby se na to necítil bude to pro něj těžké. Bude si muset zviknou na to že se bude muset učit na každý předmět a toho učiva bude tříkrát tolik. Moje séga je ve stejném ročníku na základce nemusí se učit všechno zvládá v pohodě je nejlepší ve třídě ale přesto se naše výsledky nedali srovnávat. Teď kdyby přestupovala bylo by to pro ní mnohem obtížnějši protože i těch prvních pět let se učila víc a zvykla si na to že tu školu zvláda pouze z výkladů učitelů. Já osobně bych doporučovala gymnázium ale je to na vás.
PS: doufám že vám tato odpověď aspoň trochu pomůže při rozhodování ;)


Avatar uživatele
Bronzový

Zeptej se jeho, ale záleží taky na tom jak moc je, nebo není chytrý (jestli to bude zvládat, udělá zkoušky...), já chodila na 2 stupeň zš, nevím jaká náročnost je na gymplu


Avatar uživatele
Registrovaný

Já jsem se rozhodl že půjdu na osmiletý gympl. V 5.třídě jsem měl samé jedničky a přijímačky jsem zvládl taky v pohodě. Musím říct že na gymnáziu je to o dost těžší než na ZŠ - učitelé vysvětlují všechno hrozně moc rychle a očekávají od vás, že s učivem nebudete mít problémy. A tak jsem už v primě samé jedničky neměl a přibyly i nějaké dvojky. Teď jsem v kvartě a mám celkem dost trojek, ale celkem na to kašlu. Na začátku to byl celkem skok - musel jsem si zvyknout že už nejsem premiant jako na ZŠ a že je plno spolužáků kteří jsou lepší než já. Ale myslím si že se na to dá zvyknout. Takže vám radím - pokud se váš syn rád učí a má jedničky, určitě je lepší varianta gymnázium. Naopak jestli na to dlabe a má dvojky, zůstal bych radši na ZŠ. Ale i s těma dvojkama by mohl zkusit přijímačky a kdyby ho vzali, mohl by vyzkoušet první čtyři roky, a jestliže by mu to nevyhovovalo, mohl by přejít na jinou školu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Za me rozhodne ZS,,,

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Michaela926

Záleží, jakého typu je Vaše dítě. Gymnázium je určeno spíše pro děti, kteří jsou studijním typem a mají předpoklady jít studovat dál na vysokou školu. Naše dítko zůstalo na základce ve Znojmě www.zsprazska.cz/… a myslíme si, že jsme udělali dobře.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2590
Zlatý Drap 1716
Zlatý quentos 1261
Zlatý ivzez 722
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 618
Zlatý led 577
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 531
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.