ABCDEFGHRT

Je lepší Gymnázium Elišky Krásnohorské, nebo Milady Horákové?

Nevíte někdo, které gymnázium je z těchto dvou lepší? Nechci nějaké moc těžké gymnázium, ale zase abych se tam něco naučila. Předem díky za odpovědi:).

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si názory, rodičů dětí i studentů. Najděte si rovněž stránky škol, srovnejte. Každý má jiný pohled, jiný přístup, takže rozhodnutí je jen na vás, Také záleží na počtu přiihlášených a dalších okolnostech.

http://www.zkousky-nanecisto.cz/pri­jimacky/gymna­zium-milady-horakove
„Dne 26. 8. 2008 Rada hl. m. Prahy svým usnesením číslo 1100 rozhodla zřídit Gymnázium Milady Horákové k 1. 1. 2009.“

„G. Elišky KLrásnohorské –je starší, je pokračovatelem dívčího gymnázia Minerva, založeného roku 1890 Eliškou Krásnohorskou.“ "

http://www.zkousky-nanecisto.cz/pri­jimacky/gymna­zium-elisky-krasnohorske-ohradni

Další odpovědi
ivzez

Má-li se žák na gymnáziu něco naučit a dobře se připravit ke studiu na VŠ,
nemůže hledat „nějaké ne moc těžké gymnázium“.

Nedoporučuji řídit se názory (podle mne je celkem zřejmé, kdo je píše –
„bezproblémoví“ žáci na takové weby obvykle nepíší) z odkazů od Annas.

Obě dvě školy budou pravděpodobně pořádat dny otevřených dveří. Zajdi si na obě školy a promluv si s učiteli i se žáky osobně. Pak teprve se rozhodni.
Termíny najdeš po začátku školního roku na webech škol.

Z uvedených gymnázií na mne lépe působí „Krásnohorská“. Mám větší
důvěru ke starším školám a ke gymnáziím, jež mají i víceleté obory.

Přidám ještě jeden tip:
Moje nejstarší a nejmladší dcera navštěvovaly Budějovickou, jedna
víceleté dvojujazyčné a druhá normální čtyřleté. Obě byly spokojeny.