zjentek

Fungují v ČR nějací „mistři zastavárny“, kam by se dalo chodit s věcičkami a nabízet jim je k prodeji?

Anebo jde v ČR o utopii, stejně jako u řady dalších, světově oblíbených podniků?

Nejlepší odpověď
Emefej

Zastaváren je u nás dost, zda tam pracují mistři netuším.

Další odpovědi
hapiky

Ono to je o vyspělosti a neodbornosti.
Vyspělost je o tom, že do kontejneru dáš i drahou věc jen proto, že ji nepotřebuješ.
Neodbornost je o tom, že víš prdlačky co má či nemá cenu.
Vyjímky ale jsou. Jeden známý koupil na burze minci za 100Kč, která byla nejen zlatá ale i sběratelsky cen­ná.

Drap

Každý směnárník je svým mistrem. Ať přineseš cokoli, řekne ti hned zda koupí nebo ne a za kolik.

Pepa25

Zastavárny slouží zoufalcům ke zpeněžení čehokoliv za jakoukoliv částku. S hodnotnými věcičkami se chodí do starožitností …

zjentek

Pepa25, větší grc jsem jakživ neslyšel. A co má cenná či vzácná „věcička“ do činění se starožitností? Mně se zdá, že ti MISTŘI zastavárny tady nejsou a ani nemohou být kvůli typické povaze, kterou zjevně vnímáme v tvém příspěvku. Prodejce osobního vlastnictví je ZOUFALEC a člověk bez práce je SOCKA… ó jak črdelské hrdý pepo…