hippeace

Funguje pojistka „na blbost“ na dobrovolné poslání dat?

Když se někde řeší že klient dal zloději svá data k účtu (třeba dobrovolně poslal kompletní info o jeho kartě) a byl okraden. Tak se vždy sejde parta lidí co se chlubí tím že jim to nehrozí protože mají pojistku na blbost.
Opravdu do ní ale v konečném důsledku (řešení pojistné události) spadá fakt že svá data pošlete podvodníkovi dobrovolně, protože mu třeba uvěříte že je to operátor z banky, nebo si nepřečtěte url. Přijde mi to zvláštní, vždyť to by se pojišťovny nedoplatili ne?

Odpovědi
Schluker

V tomhle pojistka na blbost nikomu nepomuze. Jento pojisteni odpovednosti za zpusobenou skodu, tzn pokud nekomu zpusobim skodu (napr do nej omylem vrazim, spadne mu na zeme telefon a rozbije se), bude pojistovna plnit. Pokud zpusobim skodu sam sobe tak mam smulu.

Drap

Takto nefunguje, jsou to pouze hospodské řeči.

Arne1

Nepochopení problematiky. Pojistka „na blbost“ se nemůže vztahovat na škodu kterou způsobím sobě nebo blízkému příbuznému. A i kdyby to byl někdo cizí, tak (pominuli fakt že nemám právo znát jeho přístup do banky / kartě) tak by se neplnilo z důvodu úmyslného jednání.