R.Antik

Fréza je? prosím o definici.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Fréza je vícebřitý obráběcí nástroj používaný k frézování, třískovému obrábění kovů i jiných materiálů

Další odpovědi
mosoj

Laicky bez hledání, bych charakterizoval frézu jako nástroj který tvaruje(odstra­ňuje)jakýkoliv materiál , za účelem získání požadovaného tvaru, po vrstvách za použití velké třísky. Za specielní formu frézování bych považoval hoblování.

elektrikář

Já mám frezu na vrtání děr do zdi pro krabice
na vypínče. Zahradníci frézu mají na úpravu zahrady.Je na čištění od sněhu. Takže není jen na kov.