Avatar uživatele
Registrovaný

franšízink

Dobrý den,chtěla bych vědět co přesně znamená franšízová spolupráce.Děkuji Kounovská

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Franšízing je způsob expanze úspěšné firmy s ověřenou koncepcí podnikání. V rámci franšízingu nabízí majitel úspěšné koncepce (franšízor) zájemcům o podnikání (franšízantům) příležitost samostatně podnikat pod jeho obchodní značkou a v souladu s jeho koncepcí, obvykle výměnou za vstupní poplatek a podíly na budoucím zisku franšízanta.

http://www2.remax-czech.cz/…

Informace o franšízové spolupráci najdete na

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:28ddAEV lCsEJ:www.csob.cz/cz/sme/infos ervis/legislativa-a-pravo/prav o-dusevnich-vlastnictvi/Strank y/infodet.aspx%3Fpara%3D545+co +je+fran%C5%A1%C3%ADzov%C3%A1+ spolupr%C3%A1ce.&cd=3&hl=cs&ct =clnk&gl=cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Franšízing je systém, jehož prostřednictvím se uvádí na trh služby (zboží, technologie). Opírá se o úzkou a nepřetržitou spolupráci právně a finančně samostatných a nezávislých podniků, franšízora a jeho franšízantů. Franšízor zaručuje svým franšízantům právo a zároveň jim ukládá povinnost provozovat obchodní činnost v souladu s jeho koncepcí.

Toto právo franšízanta opravňuje a zavazuje užívat za přímou nebo nepřímou úplatu jméno franšízorovy firmy a/nebo jeho ochrannou známku a/nebo servisní známku a/nebo jiná práva z průmyslového a/nebo duševního vlastnictví, jakož i know-how, hospodářské a technické metody a procedurální systém, v rámci a po dobu trvání písemné franšízové smlouvy, za tímto účelem uzavřené mezi stranami a za trvalé obchodní a technické podpory ze strany franšízora.

Franšízant má užitek ze zkušeností, které získal od franšízora současně s nákupem franšízového konceptu. Realizovatelnost koncepce a významná pozice na trhu jsou základní pilíře frašízového systému. Franšízant může s větší jistotou a rychleji dosáhnout ekonomického úspěchu.

Neustálá podpora a pomoc franšízora je ve franšízingových systémech standardem a naprostou samozřejmostí. K zvláštním službám ze strany franšízora patří silná podpora franšízové centrály. Franšízant může téměř ve všech oblastech počítat s širokou podporou centrály. Jako odměnu za tyto služby platí franšízant průběžné franšízové poplatky, někdy taky nazývané licenční poplatky.

Zdroj: http://www.century21.cz/fransi zing


Avatar uživatele
Zlatý

V 50.letech začal vznikat nový typ byznysu a tím i nový typ podnikatelů.
Jedním z těchto byznysů je frenčíza.
Frenčíza je druh obchodní sítě, kterou tvoří mnoho podnikatelů pracujících společně. Když se tento druh byznysu poprvé objevil, mnoho podnikatelů starého typu jej kritizovalo, a někteří jej dokonce považovali za nezákonný.
Dnes všichni víme, že majitel frenčízy McDomalds má mnohem větší moc, než nezávislý podnikatel, který si otevřel stánek s rychlým občerstvením.
V dnešní době se cena za 1 pobočku McDonalds pohybuje kolem 8 mil.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.