Kubotor

FM Transmiter do auta- radio stanica

Ahoj ak sa rozumies do elektrotechniky ale ak nie tak ma prosim spoj z niekym kto sa rozumie. Mam problem a neviem na koho sa mam obratit: Asi poznas FM TRansmiter do auta ubycajny ma dosah okolo 5 metrov A ja s toho potrebujem spravit radio stanicu aby mal dosah aspon 1–2 KM no ziadno sa mi to nedari nevies mi pomôct? pocul som ze wolfram pritahuje a zosiluje signal no tak som skusil obycajnu 60W ziarovku dat ako antenu maly rozdiel tam bol ale asi len o 20M potom som to cele napojil na 250M dlhy medenny kabel ktory mam okolo pozemku no chytal som to iba do polovice zahrady a potom asi 10 metrov som chytal len priamo pri kably a potom sa to stratilo. Vysielal som na 105,7 FM Jedna sa o FM vysielac. Prosim o Pomoc

Nejlepší odpověď
Hlada

To, o co se pokoušíte, je nemožné, protože transmitter má malý výkon. Ke koncovému stupni transmitteru by bylo nutné připojit minimélně půlvlnný dipol a inpedančně ho přizpůsobit. Reálně ale nemá smysl o tom uvažovat, protože se navíc jedná o trestnou činnost.

Kubotor

No to ja viem aj to ze ma maly vykon aj to ze je to trestne to ze je to trestne a naco to potrebujem nech vas netrapi ja potrebujem spôsob ako s toho dostat lepsi vykon mam cca asi 410 suciastok teda brat ma do akychsi stavbenic odpory, kondenzátory, a secko mozne neni problem vymenit nejaky suciatku za silnejsiu aj 3-krat silnejsiu len ja neviem ktoru, pripadne kto by mi vedel poradit sa spojime cez email a poslem foto dosiek aby som to nedosral