Kanovka

Finanční matematika – výpočet stipendijního fondu

Jak byste spočítali tohle:
Jakou částku musíme pravidelně měsíčně ukládat na účet úročený měsíčně 1,9% p.a. po dobu 3 let, abychom mohli založit stipendijní fond vyplácející 2× za rok částku 50 000 Kč? (Mně vychází 141 626 Kč – ale teda vůbec nevím, jestli je to dobře.)

Odpovědi
Jose1f

Mám tomu rozumět tak, že 3 roky se bude spořit a potom se spořit přestane a z uspořených peněz se bude vyplácet každých půl roku 50000 Kč? Potom je třeba ještě napsat, jak dlouho budou studia trvat, čili kolikrát se bude těch 50 000 vyplácet.