Konzultant12

Fakturace externí služby

Ahoj, rozjel jsem před pár měsíci podnikání v distribuci tisku, ovšem teď mi byla nabídnuta zakázka, kde po mě požadovali tisk samotných letáku, chci se zeptat, když nemám živnost na tisk letáku, můžu tuto službu fakturovat např jako externí, Děkuji za odpověď

Odpovědi
Hlada

Fakturovat můžeš jen to, k čemu máš živnostenské oprávnění. Buď zákazník zaplatí fakturu za distribuci tisku nebo se dohodnete na DPP nebo rozšíříš živnosťák. Všimnul jsem si, že je zvykem obcházet tento problém tím, že se zaregistruje prakticky celý seznam volných živností. Vyřídit by se to dalo podáním změnového listu.

Zdroj: https://www.jake-james.cz/blog/jak-vybrat-zivnost-druhy-a-obory