Petr Coufal

Faktura fyzické osoby za ruční kopané práce?

Pracuji pro stavební firmu a potřebuji člověka na vykopání sond u jedné akce. V případě, že to bude člověk z ulice, nepodniká, jakým způsobem pak mi může vystavit doklad (fakturu) za vykonanou práci? Jaké údaje je nutno zahrnout, případně je možné platit přes bankovní účet?

Nejlepší odpověď
dubraro

Fakturu by mohl vystavit, pokud by byl OSVČ. S „člověkem z ulice“ uzavřete dohodu o provedení práce a na jejím základě mu zaplatíte a výdaj zavedete do účetnictví.