ali

Externí HDD

Prosím může mi někdo poradit chci zakoupit externí HDD k nahrávání z televize a nevím co je lepší napájení rozhraní 2.0 z UZB nebo z přídavného napaječe děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

USB dokáže dodat jen 0,5 A.
To stačí tuším jen pro menší 2,5 palcové disky.

Pro větší 3,5 je vyžadováno externí napájení, protože plotny jsou větší, těžší, a je potřeba výkonnější motorek, který je uvede do pohybu.

Trochu teorie: Když se roztáčí motor, tak existuje pojem záběrový proud, který může být někdy až 10× větší než je proud jmenovitý (to se netýká malých stejnosměrných a elektronických) motorků. Ten záběrový proud je potřeba k překonání klidového momentu.

Analogie: Pokuste se otočit kolem u jízdního kola. Nejdřív musíte vyvinout větší sílu, aby jste uvedli kolo do pohybu a pak když jej udržujete v pohybu stačí síla menší.

Další odpovědi
monkey

tak ono většinou externí HDD bez vlastního zdroje jsou dražší ale odpadá káblík a stačí ti jen propojit z PC a podobně.
HDD s vlastním zdrojem vyjde laciněji ale ten káblík navíc.nevim no já používám bez zdroje-napájí se z PC a je to pohodlnější pro přenášení.
záleží na tvé pohodlnosti.pokud chceš kapacitu okolo 1GB tak na výběr mít nebudeš,jsou pouze z vlastním zdrojem.pokud ti stačí 500GB dá se sehnat i bez.

led

Pri napájaní USB máte kábel s dvoma koncovkami USB a jednou miniUSB – to znamená, že potrebujete 2 USB porty.
Prídavný napájač je samostatný zdroj.
Výhody:
USB- stačí vám jeden kábel, nepotrebujete Ďaľšiu el.zásuvku, adapter nezaberá miesto
Adapter- stačí jeden USB port z počítača, stabilné prívodné napätie
Výstupné napätie je rovnaké v oboch prípadoch 5V
Nevýhody:
USB – potrebuje 2 USB porty, v prípade viacerých USB spotrebičov počitač nemusí „utiahnúť“ záťaž
Adapter – potrebuje samostatnú el.zásuvku, má určité rozmery, hmotnosť,