Mr. XYZ

Existují webové stránky k darování peněz postiženým dětem?

Pokud mám postižené dítě, či jsem sám postižený, je možné někde vytvořit svoji „sbírku,“ kde mohou lidé darovat peníze? Například jako kickstarter s tímto zaměřením.

Odpovědi
Psychotic

Tyhle věci se obvykle financují na GoFundMe.com
Ale vězte, že Češi mají celkem problém něco dostat, pokud nežijete v anglicky mluvících zemích, moc nadějí bych do toho nedával.

Banán salám

Já jsem taky postižený ! Pošli mi prosím všechno svoje prachy díky ;)

Pepa25

Nevím o tom. V ČR organizují oficiální sbírky neziskovky či nadace, které pak různým způsobem peníze rozdělují potřebným. Samozřejmě zní lákavě přispívat napřímo, ale nese to také nemalé náklady: dárce – musí si příjemce prověřovat, nemůže si odečíst dar z daní, příjemce – většinou nemá možnost bez velkých nákladů oslovit více dárců.
Takže: pokud má někdo postižené dítě, má možnost žádat o příspěvek grant neziskovku. Kdo chce přispět, může přispět. Ale možná se mýlím a crowdfunding vše převálcuje, nevím …