dust8

Existují šrouby, které by se daly vpravit do betonové či cihlové stěny jen za pomoci šroubováku?

Nejlepší odpověď
elkon

Pomocí šroubováku ne, ale pomocí vrtačky. Jsou to „turbo šrouby“, nebo správně vruty, kterými se upevňují např. plastová okna, nebo dveře. Do tvrdšího materiálu je nutno předvrtat díru vidiákem.

Další odpovědi
aliendrone

Vruty do betonu (panelu/cihly) existují. Jestli je ale zašroubuješ jen pomocí šroubováku (obvykle potřebuješ imbus nebo torx) je otázka tvé síly. Rozhodně doporučuji vrtačku (el. šroubovák), nadřeš se MNOHEM MÉNĚ!

Nicméně STEJNĚ musíš pro ně předvrtat patřičnou díru (správného průměru), hmožinku ale nepotřebuješ. :)

Dochy

Bez toho abys vrtal díru ne. Pokud chceš rychlé upevnění tak existují nastřelovací hřebíky, ale na to musíš mít školení a nějaké lejstro (alespoň pro tu nastřelovací pistoli co kdysi měl kolega to tak bylo). Dokázal s tím pak ale střelit hřebík do svářečského stolu (masivní ocelový plát) asi 2cm hluboko – ten už nikdo nevytáhl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Postmaster

Jsou nastřelovací hřebíky do betonu a pokud chceš dostat do betonu šroub tak musíš nejprve vyvrtat otvor a použít hmoždinku nebo jiný systém.