Avatar uživatele
Registrovaný

Existuje zákonná možnost ZŘÍCT se veškerého dědictví po vlastním otci ještě za života tohoto otce?

Nechci prostě po otci cokoli dědit ....

Nechci cokoli dědit ani po matce ....

Nechci cokoli dědit po komkoli ...

Mám zákonnou možnost nedědit? zříct se veškerých dědických práv?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Dnešní právní úprava možnost zřeknutí se dědického práva nepřipouští. Dědic se nemůže předem zříci svého dědického práva a musí po zůstavitelově smrti dědictví buď přijmout, nebo odmítnout....ale od 1.1.2014 bude platit nový občanský zákonák, který toto bude umožňovat (§ 1484 odst. 1 nový občanský zákoník)...teoreticky se můžeš zříci i dnes...pomocí smlouvy o zřeknutí se dědického práva...ale ti, po nichž nechceš dědit musí umřít až po 1.1.2014...pak bude smlouva povazována za platnou, i když ji dnešní právní úprava nepřipouští...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Obávám se, že nejjednodušší zákonná možnost je zemřít dříve než oni.
Pokud po úmrtí rodičů nebo jiných příbuzných budete něco dědit, lze se tohoto dědictví vzdát. To se řeší u notáře v rámci dědického řízení.


Avatar uživatele
Bronzový

Když mi zemřela matka tak u dědického řízení jsme se chtěli zřeknout dědictví ve prospěch jednoho ze sourozenců. A notář řekl ,že to nejde a tak mám v dědickém rozhodnutí,,Dědictví se nezříká ,ale ničeho nepožaduje."

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.