germinl

Existuje v USA oblast, kde se mluví podobným nářečím jako v Ostravě nebo Brně?

Tj. že i zkušený angličtinář má problém se v podobných oblastech domluvit?

Existuje v USA oblast kde se mluví podobným slangem jako v Ostravě nebo Brně?

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomte si, co je slang. Je to dialekt určité sociální kupiny – v Ostravě třeba horníků, v Brně také určitá skupina používá dialekt hantec

"Ostravaky maji kratke zobaky "- mluví ostravštinou., která se řadí k lašskému nářečí. Ale ne všichni, mnozí í hovoří i obecnou či hovorovou češtinou.

Brňané také používají hovorovou nebo spisovnou češtinu

Samozřejmě jde o český jazyk, který se na Moravě liší některými výrazy i tvary.

Jak mohou v USA mluvit podobným slangem? Každý země má svůj spisovný či nespisovný jazyk i profesní (sociální) slang.

Americká angličtina se ustálila po první polovině 18. století j Od té doby se v americké angličtině vyvinuly nové varianty, včetně regionálních dialektů.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Americk%C3%A1_an­gli%C4%

O americkém profesním slangu si může přečíst v odkazu.

https://grammar­.yourdictiona­ry.com/slang/a­merican-slang-dictionary.html

Další odpovědi
led

Vzhľadom na to, že USA je multinárodný štát s uzákonenou angličtinou, ktorá je síce nie Oxfordská, ale americká s prijatím výrazov aj z iných neanglických jazykov, nájdete na celom území USA množstvo odtieňov americkej angličtiny. K tomu sa pridávajú ešte aj profesné a sociálne slangy. Takže je tam mix jazykov a jazykových odtieňov aj v jednotlivých štátoch a oblastiach. Napríklad Ostraváci voči Pražákom majú menej jazykových odtieňov než v N.Y.C. kde sú štvrte, v ktorých sa ťažko dohovoríte spisovnou (americkou) angličtinou.

anonym

Tak ono už obecně americká angličtina je druh určitého typu anglického jazyka. Tudíž angličtinář může mít problém už v tom. Můj osobní názor, že ano, protože na území USA bylo spoustu kolonizátorů, kteří ovlivnili jazyk v dané oblasti (Kalifornie například). Jinak obecně vzato jsem našel v archivu otázku na podobné téma:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuji-v-ramci-usa-ruzne-dialekty

zjentek

V každým státě/městě NA JIHU!

independent

Ty máš problém se dorozumět v Ostravě nebo v Brně? Žiješ snad někde v bublině?

led

Markusei, konečne vidím, že aj služobne mladý užívateľ sa dokáže pozrieťnaspäť do minulosti otázok a využiť archív k odpovedi.
Máte odo mňa „virtuálpalček“ za iniciatívu.

annas

led,

i sůl vypadá jako cukr -:))

led

Ach, tak preto mám v káve soľ!!