david22

Existují v rámci USA různé dialekty?

Spojené státy jsou natolik velká země, že logicky musí existovat různé nařeční oblasti. Pokud na Moravě existuje několik nářečí, v USA, které jsou mnohonásobně větší, jich musí být spousty.

Nevíte tedy, jak je to rozděleno?

Mám na mysli americkou angličtinu. V USA se mluví např. i španělsky, to teď neřeším…
Doplňuji:
super – tato otázka byla vybrána na FB jako otázka dne … juchů :D

Nejlepší odpověď
quentos

samozřejmě, amerických dialektů je hafo. Dělíme je na tři hlavní skupiny – severní, jižní a centrální. Všechny je máte pardáně vypsány zde (v angl.):

http://robertspa­ge.com/dialec­ts.html

Další odpovědi
Conchus

To je hodně těžká otázka. Že existují různé dialekty je vidět z filmů. Úplně jinak mluví černoši na jihu. Kdysi jsem se o tom bavil s několika Američany, protože jsem některým hůř rouměl a oni mi ukazovali, jak rozdílně mluví lidé v Kalifornii či Nové Anglii, atd. Ale nějaký systém neznám. Nakonec asi není ani v češtině.
Taky bude rozdíl daný migrací obyvatel. Dřív, když se lidé nestěhovali za prací, neposlouchali rádio či TV, tak mluvili v každé vesnici jinak