Kajoch

Existuje v Číně nějaká organizace na ochranu zvířat?

Je možné,aby v tomto státě někdo mohl beztrestně opékat zaživa psy,kvůli tomu,že jejich maso potom bude chutnější?

Nejlepší odpověď
annas

1. V rámci "Mezinárodního fondu pro dobré životní podmínky zvířat existují programy IFAW, které "v průběhu let IFAW pomohly chránit tibetskou antilopu, asijské slony, velryby, jeleny Perea Davida, společné pečeti, dravce, psy a kočky v Číně.

http://www.chi­nacsrmap.org/Or­g_Show_EN.asp?ID=1316

2. „Čínská síť na ochranu zvířat ( CAPN ) je nezisková organizace na ochranu zvířat a první síť pro ochranu zvířat v Číně , založená čínskými lidmi.“

Bojuje za práva zvířat v Číně, především proti konzumaci koček a psů. Vykonává i informační kampaně.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Chinese_Ani­mal_Protection_Net­work
-
„Všechno pro pandu: Čína kvůli ní vystěhuje 200 tisíc lidí“

Ale jde přímo o zásaha vlády. – čínská vláda je odhodlaná ochraňovat pandy, symbol supervelmoci 21. století..

Více na http://zpravy­.e15.cz/zahra­nicni/udalosti/vsechno-pro-pandu-cina-kvuli-ni-vystehuje-200-tisic-lidi-1329847
https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/pravda-o-cinskych-pandach-v-prirode-vymiraji-v-zoo-vydelavaji.html

Další odpovědi
Kepler

Nepokoušej se porozumět jiné kultuře, je to marné. My jsme opovržíhodní jiným, protože máme rádi nečisté vepře.

Edison

Samozřejmě, že existuje. Mj. speciálně na ochranu pand. Je třeba vzít v úvahu, že je to zcela jiná kultura, než naše. Někde se nesměj jíst psi, jinde krávy, jinde prasata (nebo se to považuje za společensky nepřijatelné)… Ale že by je opékali za živa?

autacek

Na světě se děje tolik hnusných věcí, že si to nedovedeš ani představit. Otázkou je, jestli s tím jde reálně dělat víc, než jen odvrátit zrak.

Kapání sajrajtu zvířatům do očí, aby pak tebe šampon nepálil, operace orgánů i testování nemocí, atd. atd., požírání žab a ryb co ještě koukají, zabíjení verlyb na jídlo, nosorožčů, slonů, atd. no a to zdaleka není vše, to co dokáže provést člověk člověku ani mezmiňovat.

Běž se někdy podívat na jatka, lidi se proti tomu obrní a ani jim to nepřijde.

Tak že co s tím chceš dělat, když řadě věcí nezabráníš ani tady a vidís jen to „hezké“?

Kajoch

To Kepler:souhla­sím,ale pokud chci už něco sníst,tak to napřed alespoň usmrtím.
Kraby a langusty nevyjímaje.
O Číňanech se ostatně, údajně, říká.......že sežerou vše,co se hýbe.Kromě helikoptér a ponorek:)(:

Kepler

Taky mi to je odporné. Ne, že bych byl zrovna vege.

Kajoch

To Edison:mrkni na Drsný svět.cz