Tw!st

Existuje odolnější laminátová podlaha?

Dělám rekonstrukci domu a už několik dní přemýšlím jakou zvolit podlahu do kanceláře. Obyčejně bych vybral klasickou laminátovou podlahu, ale když si vzpomenu jak dopadla posledně od židle (vytlačený důlek, odchlípující se a trhající se horní vrstva desek, na kterých stála židle) tak si nevím rady. Pokud si vezmu, že průměrná laminátová podlaha stojí kolem 200kč/metr a já si klidně připlatím třeba až na 400–500 za metr, získám tím vyšší odolnost, nebo se odolnost laminátové podlahy už cenou tolik neliší? Nebo neexistuje třeba nějaká speciální laminátová podlaha, která je přesně proto uzpůsobená, aby měla vyšší odolnost? Vím že existují různé podložky pod židli, ale mě se to vůbec nelíbí. Taktéž nechci koberec, ani dřevěnou podlahu. Děkuji

Ještě mě napadlo, mohlo by pomoct, když koupím kvalitnější židli, která má namísto plastových koleček kvalitní polyuretanová kolečka?

Nejlepší odpověď
hapiky

Není známá žádná laminátová podlaha, která dlouhodobě vydrží nápor třeba od pojízdné židle. Jsou v podstatě tři druhy zatížení: Běžná(bytová), středně odolná(kanceláře), vysoce odolná(obchody, garáže). Je to ve většině případů vyznačené na etiketě. Odolnost proti opotřebení je dán tvrdostí podkladu a tvrdosti laků. I když mají pálený lak, žádná nevydrží dlouhodobě nadměrné zatížení.

Další odpovědi
ivzez

Proč nechcete dřevěnou podlahu?
Laminát je podle mne to nejhorší, co si můžete někam dát.

Kolečkové židle časem zničí každý povrch.

My jsme měli dobrou zkušenost s kobercem a na nohách
židle místo koleček „kluzáky“. Ale koberec také nechcete…

hapiky

ivzez: Dřevěnou jakou? Parkety lze sice renovovat (přebrousit, natřít)zhruba 8×, odolnost ale i těch nejtvrdších laků nedosahuje odolnosti laminátové podlahy(proti nadměrnému zatížení). Nejodolnější jsou exotické dřeviny, nejlépe už s povrchovou úpravou, ale to je cenově úplně jiná kategorie.(od700Kč-2500kč).