zjentek

Existuje obrana, která dokáže důkladně prověřit odkazy/linky a odhalit v nich možnou hrozbu dříve, než je „otevřeme“?

Prvenství mezi hrozbami si stále drží různě přeposílané odkazy, které je ovšem nutné nejprve „rozkliknout“.

Tak všem děkuji za odpovědi, diskuze a bodování. Pokud by ještě někdo další měl názor, tak prosím…

Nejlepší odpověď
anonym

Existuje. Ve většině případů stačí používat mozek.

Další odpovědi
Kepler

Můžeš si je nejdříve prověřit antivirem, jenže ty kvalitní nejsou zadarmo. A ani ty nejsou 100%ní. Při kliknutí na odkaz (i v poště) tě upozorní na škodlivý obsah a můžeš ho odstranit.

Mc Merkurion

… ne, nic nejni dokonalý …

anonym

Existuje celkem bohatý filtr phishing a malware podvodných stránek
Google Safe Browsing, viz https://transpa­rencyreport.go­ogle.com/safe-browsing/search

Používají ho prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari.

Pokud tedy používáš jeden z těchto prohlížečů, pak toto pokročilé filtrování potenciálně škodlivých stránek už tam automaticky máš a nemusíš nic dalšího instalovat.

Na tvorbě tohoto bezpečnostního filtru se podílí uživatelé zmíněných prohlížečů kteří s jeho pomocí mohou závadnou stránku nahlásit, pokud se těch hlášení sejde víc, stránka se ve filtru objeví všem uživatelům a přestane se jim zobrazovat (resp. místo ní se zobrazí jen dostatečně výrazné varování přes celou obrazovku, že daná stránka zneužívá citlivé osobní údaje nebo se jinak snaží poškodit uživatele)

zjentek

Hm… dobrá rada nad zlato, astaroth… takže pokud třeba TADY NA TOMTO serveru bude v řadách adminů, správců či vlastníků platformy nějaký „unikát“, ale řekněme fak magor, kterého PROSTĚ BUDE BAVIT se nákazou v cizích PC bavit a do každýho linku v každý otázce, která jej bude obsahovat, přidá i nakažlivej kód, tak jsem to asi já, kdo nepoužívá mozek, když podobný linky v rámci dobré vůle při snaze o relevantní odpověď běžně otevírá, že?

Pak pokud klikám na kdejaký link na portálu Seznamu či podobný známý a oblíbený architektuře, tak se tak nějak předpokládá, že tam linky nebudou automaticky zavirované, bo se sází na zdravý rozum právě vlastníků a obsluhy serveru a taky máme nějaké zákony, žeano, ale tady? No? Tady ti vložený linky u otázky ohlídá kdo? O jak vysoký důvěře to je? Nění to zde totéž, jako když si klikneš na link v poště, kterou ti někdo poslal emailem? A jak říkám, nic není náhoda a největší NEŠTĚSTÍ tě potká v momentě, kdy „natrefíš“ na fakt obětavého, zodpovědného a především AKTIVNÍHO „bobíka“, který má ty „prostředky“ udělat druhým bordel v mašině, to je potom pošušňáníčko… tak proto se potom musím tak „hloupě“ ptát, víš?

anonym

Především, škodlivý kód nemůže být nikdy součástí samotného odkazu, jinými slovy pouhým klepnutím na odkaz a zobrazení obsahu na který odkazoval se nic špatného ještě stát nemůže, k tomu většinou dojde dál poté co si uživatel přečte obsah stránky a rozhodne se naivně naletět. Uvedu takový příklad, rozkliknu odkaz, ten sám škodlivý není, a zobrazí se stránka která mi kravským písmem napíše „Váš počítač je napaden 150 viry, okamžitě stáhněte aktualizaci systému klepnutím [zde]“ a právě tím klepnutím zde si zaděláte na malér, protože už prostě vříte tomu co vám píše na nějaké stránce podvodník a jste ochotni plnit instrukce které vám dává. Správná reakce je samozřejmě takovou stránku zavřít a nic špatného se nestane.

CTTON

To může úplně každý na web dát odkaz a tento odkaz může obsahovat i virus, odpovědi.cz nejsou google