arygnoc

Existuje nějaký úřad proti diskriminaci?

Když hledáte práci, je tam podmínka např. „věk do 40 let“ nebo „do mladého kolektivu“.
Podle mne to je diskriminace (jakože je).
Kde „udat“ takové diskriminační inzeráty?
Není to porušení zákona i ze strany vydvatele (inzertních novin, rubrik)?

Nejlepší odpověď
anonym

Je možnost si stěžovat na úřadě práce.Jenže..ví­me,jak to chodí.Tak nám zbývá jen Lampárna.

Zdroj: http://www.poradna-prava.cz/folder05/dis­kriminace_v_pra­covni_inzerci­.pdf

kapka

Jami to řekla správně. Opravdu takové případy mají na starost úřady práce. Tedy aspoň teoreticky…