aliendrone

Existuje nějaký speciální ekvivalent pro termín „kliknutí“ u dotykových displejů?

Na PC pomocí myši na něco „klikáme“, na dotykovém displeji na ikonu „CO“? Stiskáme? ;) :)

Nejlepší odpověď
quentos

Tapnutí.

Zdroj: https://cesti­na20.cz/slovnik/tap­nout/

Další odpovědi
Emefej

Výraz „vyprstit“ asi nehledáš, že? Co třeba klepnout, ťuknout?

Kepler

Co takhle touch down? (dotyk).

zjentek

Já používám „slajsnout“, od slova slice. Ale ještě nevím, proč. Ale možná se to chytí, až začnu chodit mezi lidi! (; (;

led

Búchame, ale aj klikáme krátkym dvojitým ťuknutím prsta do panelu obrazovky na vyznačené miesto.
V žiadnom prípade na klikanie nepoužívajte kladivo.

Pepa25

Uživatelská příručka mémo MT s dotykovým displejem popisuje jednotlivé prvky ovládání takto:

  • klepnutí
  • klepnutí a podržení
  • přetažení
  • poklepání
  • tažení
  • roztahování a přitahování

Mc Merkurion

… já, když na něco klikám myší, tak kurzor ve většině případů má tvar pacičky,takže jestli pacičkou, nebo na dotykovej (telefon či noťas) prstem, dycinky klikám, jen na kliku šahám …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Kepler – dotek, dotknout je touch, ne touch down (ukončit, přistát, dosednout).

quentos

touchdown ve sportu je dokonce něco jako gól…

aliendrone

quentos>>> Yup, je to tak, což mě přivádí k >

KEPLERE, na CO v té prolhané bedně vlastně koukáš, když nevíš, že Al Bundy jich na střední dal PĚT v jediném zápase? https://youtu­.be/KAKaJE4gjYg?t=36

Jeden z mála serošů pro chlapy, tywoe tebe bych na „ordinaci v růžové“ netipoval! Ještě tak na „Zákon a (doma) nepořádek“, nicméně toto je už ALARMUJÍCÍ! Měl bys s tím něco dělat. ;) :D :D

zjentek

Vyskloňuj si to sám! (; D; D;