sofid

Existuje nějaký program volně přístupný ke zjištění hesel?

Zajímalo by mě jestli existuje nějaky program na zjišťování hesel (ne že bych ho chtěl použít :) ) ale jestli se mám obávat o své internetové účty.
Ps.:jakymi zpusoby se dají zjištovat hesla?

Nejlepší odpověď
badisko

ale to vis ze ano …a ne jeden …nemusi na to byt zrovna program hecnuti hesla ..staci kdyz ti do pc nainstaluji treba keylogger …tedy zachytavani klavesnice a program bude spusten na pozadi ..ty se prihlasis k E-mailu atd …a pak si jen vytahnu heslo …takhle se to zda jednoduche zase tak jednoduche to neni ale jde to …hecknout jde vse kdyz vis jak na to …:D …je jich spousta…ale ze znamych duvodu to tady nebudu poustet do sveta …:D ..
Doplňuji:
PS: ucty jsou zabezpecene …treba G-mail atd ..pri neopravnenem pohybu na uctu ti prijde sms zda jses nejakym zpusobem pripojil k tvemu uctu …opatrnosti neni nikdy nazbyt jenze proc by ti nekdo chtel hecknout ucet co si na tobe tak vezme :D …v E-mailu nejake informace no potes koste je to problem ale obecne plati ze kdyz se chovas na Webu normalne tak ti malokdo skodi …pokud te chce hacknout stejne tomu nezabranis …ani ten nejlepsi antivir a firewall ti nepomohou …:D..
takze kdyz platis prez net je bezpecne mit cistej PC ..a psat na obrazovce ..:D ..tim muzes do jiste miry riziko zmirnit …

Další odpovědi
pl4toon

http://www.bez­pecnyinternet­.cz/
http://www.up­c.cz/internet/pred­stavujeme-upc-internet/bezpecny-internet/na-co-si-dat-pozor/
https://suppor­t.google.com/ac­counts/answer/46526?h­l=cs

Ano existuje. Říká se mu vir. Něco o keyloggerech už napsal badisko. Dá se to ale udělat i použitím zmanipulovaných cookies, session ID, či tzv. injektáží, a další. Popsat všechny způsoby jsou na hodně dlouhý článek. Přečtěte si informace na adresách výše, je to popsáno myslím srozumitelně, pro počáteční přehled to stačí. Pokud budete chtít více informací, budete už znát alespoň pojmy, které si vyhledat.

Obecně platí, volit silná a težko uhádnutelná hesla, pečlivě se odhlašovat, používat virtuální klávesnici pro přihlašování k internetovému bankovnictví, atp. Je toho hodně. Google poradí :)

anonym

Na téma hesel bylo jen na zdejších stránkách popsáno už na 6 stránek odkazů – viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bezpe%C4%8Dn%C3­%A9%20heslo

Pepa88

Takových programů existují stovky a na různých úrovních… Může Tě odposlouchávat třeba i bratr na domácí síti :)

Jinak hesla se nejčastěji lámou těmito způsoby:

  1. Sociální inženýrink
  2. Metoda hrubé síly proti klíčovým slovům
  3. Sniffing
  4. Přenesení hesel z jiných webů
  5. Metoda hrubé síly
  6. Získání hesla od třetí strany tím, že jí napadnou jedním z těchto způsobů

Dříve bylo časté také SQL injection, to ale upadá…

Pisatel

Nejoblíbenější je sociální inženýrství (popsáno např. zde: https://www.pre­mocz.eu/tipy-na-zabezpeceni-pocitace-a-tiskarny-1605174990). Nedávno jsem na Facebooku zaznamenal fotku vícero příspěvků, které z lidí tahají odpovědi, které se nejčastěji vyskytují v heslech (jména za svobodna, jména zvířecích mazlíčků, datum narození apod.) Lidé to tam ochotně psali. Takže program někdy není potřeba. Nejslabší článek v zabezpečení většinou představuje uživatel sám.

Pisatel

Omlouvám se – správný odkaz je tento: https://www.pre­mocz.eu/tipy-na-zabezpeceni-pocitace-a-tiskarny-1605174990

Petr311

Sice se neznáme ale snad nevadí tykani 😏
Potřebuji něco… muzem si psát někde jinde?