Timmy

Jak zjistím ID svého PC?

Odpovědi
cochee

A copak to konkrétně je, to ID, mluvíme-li o počítači?

Arne1

Co to je a k čemu to má být ? Jsem ajťák a tvé formulace mi nic neříká.

dr.luha

Myslím, že tento čistič to umí zjistit (položka – systémové informace). http://www.fi­lepuma.com/dow­nload_glary_u­tilities_254/

autacek

ID musí podporovat základní deska, resp. BIOS.

Ale jestli se ptáš na to, co do těchto registrů zapíše při instalaci windows a jestli to jde ručně měnit, tak to netuším asi tak jednoduše uživatelsky to nepůjde.

aliendrone

Také jsem zmatený – ptáš se na CPU ID nebo na MAC nebo na něco jiného?

Jinak základní informace zjistíš príkazem „msinfo32“ (bez uvozovek pochopitelně)

cochee

Timmy je ženská a poslala mi ohledně této otázky SZ, sic: „Když se někam přihlašuju tak to občas chce přihlášení nebo ověření přes ID sama nevím co toje ale posílám třeba křížovky do "PŘEKVAPENÍ“ a tam se přes ID přihlašuju.Ovšem kde se tam tenkrát vzal netuším."

Tohle ale rozhodně není žádné ID, související se samotným počítačem. ID obecně je nějaký jednoznačný identifikační znak, třeba podpis nebo rodné číslo. V USA třeba mají ID card, něco jako náš občanský průkaz, akorát to moc nepoužívají, protože téměř všichni mají řidičák, který slouží jako plnohodnotná alternativa průkazu k prokazování identity. To jen na okraj. Pokud se týká toho přihlašování či ověření v tomto případě, napadlo mě, že by mohlo jít o službu mojeID (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­jeID), je to ono? Článek na dodaném odkazu to vysvětluje. Pokud to není ono, uveď konkrétní případ, ať se můžeme podívat, o co jde.

cochee

Oprava odkazu:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/MojeID