alenad

Existuje nejaký lék nebo homeopatikum na zastavení peradentozy?

Nejlepší odpověď
da ny

Paradentozu(nás­ledky) lze někdy oddálit (předejít) vhodným čištěním zubů
minimélně 2× denně po 7 – 10 minutách,, měkkým kartáčkem masáž dásní – krev nekrev, krouživými pohyby směrem od gingivy k horní části zubu (incizi, okluzi)
V akutním atadiu se používá voda s adstringebtními účinky (např. Chlorhexidine, RP předepíše stomatolog).
Někdy se používala plastika gingivy, ale tím, že se seřízne přece jen dochází k úbytku a ona znovu nenarůstá…
Pokud se k parodontoze přidá osteoporoza, zkáza je hotová, jen se trochu oddálí…
Pokud je na ni tzv. zaděláno i nevhodným postavením mezičelistních vztahů
a zubů, zkáza přijde, lze jen udržovat a oddalovat.
Podpůrným prostředkem „udržování“ je koenzym Q a vit. C čili kysané zelí, šalvěj.
http://zdravychrup­.cz/clanek/1/pa­radentozu_lze_vy­lecit.

Další odpovědi
Cenobita

Bohužel ne, tento proce se dá jen mírnit, ale nejspíše je dán geneticky a nelze zvrátit, zde ještě věda a medicína nenašla řešení. Otázkou je zda je toto řešení vůbec hledáno, protože pacienti s problematickými zuby jsou nekonečným zdrojem velkých finančních příjmů pro stomatologickou­ lobby.

mosoj

Existují specializovaná pracoviště na léčbu paradentózy. Léčba je zdlouhavá a celá se platí. Výsledek je ale různý. Mojí jedné příbuzné zachránili téměř všechny zuby. Přišla pouze o tři a ty se doplnily můstkem. Cena léčení více jak 20 000 Kč. Švagrové zachránily všechny. Nepřišla ani o jeden zub.
Taková zajímavost, součástí léčby je čištění zubů nepřetržitě po dobu 15 minut !!!! každý den.