januli

existuje nějaký filtr,nebo přístroj na odvápnění vody?

Máme hodně vápenatou vodu z vod.řádu,po třech měsících byla na bojleru úplně zavápněná spirála.Existuje prosím nějaký filtr,nebo přístroj na odvápnění?Jsou mezi nimi rozdíly ,ať vím podle čeho mám vybírat?Děkuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Potřebujte úpravnu pitné vody.
Zadejte si poptávku např. u:
http://www.em­pla.cz/cov-upravny-vody/
nebo u jiné firmy.

Měla by to asi řešit obec a ne Vy, jako koncový odběratel vody (pokud tedy studna/zdroj pitné vody není Váš).

Další odpovědi
tom004

Možná by nebylo marné,navštívit OHES,a požádat o odběr a rozbor vody.Na základě výsledků mohou i pomoci s řešením.Ješ­tě,všelijakých „zaručených“ filtrů na odvápnění je na trhu několik druhů,ale na ty bych moc nespoléhal.

mosoj

Není to o nějaké filtraci vody, ale o její tvrdosti.
Máte moc tvrdou vodu. Tvrdost vody se dělí na trvalou a přechodnou. Přechodná se dá odstranit varem a je způsobéna hydregenuhličitanem vápníku. Právě to že se tato sůl teplem vysráží ( odtraňuje se) způsobuje to zavápnění topných spirál a to nejen boilerů ale i praček , kávovarů atd.
Bohužel se v pitné vodě s tím moc dělat nedá.
Nabízejí se různé magnetické prstence pro úpravu vody, ale jejich účinky spadají do oblasti bájí.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-nekdo-zkusenost-s-magnetickou-upravou-vody-v-domacnostech

Tvrdost vody je potom ještě tzv. trvalá a tu způsobují chloridy, sírany, dusičňany, křemičitany. Tuto tvrdost lze odstranit pouze chemicky nebo iontoměniči. Obojí je dosti nákladné. Tato tvrdost ale zavápnění topných spirál způsobuje pouze minimálně. Spíš ovlivňuje chuť vody.
Pokud tvrdost vody vyhovuje normě není co řešit !!