Existuje nějaká léčba na závist?

Mají něco v lékárnách?

Nejlepší odpověď
Anemone

Komu není shůry dáno v apatyce nekoupí.
A to platí nejen o rozumu. Kéž by se na to něco koupit dalo, těm schopným by se žilo lépe.

Další odpovědi
marci1

Závist není nemoc: http://jpeg.cz/i­mages/2017/03/­04/C1uSy.jpg
Někteří lidé by ale něco na závist potřebovali užívat. 🙂

dubraro

Ano. Zbohatnout. Pak budou jiní závidět tobě.
Ale v lékárně to nemají ☹

ivzez

Kdyby to s vadami charakteru bylo
tak snadné, nikdo by žádnou neměl.

Závist není nemoc, nelze ji léčit.
Je ale možné „se s ní poprat“, lze nad ní i vyhrát.
Ovšem vyžaduje to na sobě dost zapracovat.

Jiří Bohumil

Snažit se „trumfnout“ toho, komu něco tedy závidíme. Podle některých je závist zavrženíhodná, já si však myslím, že může být i kladnou motivací. Ale to je asi věc názoru a výkladu tohoto slova.
V apatyce možno koupit antidepresiva, pak už tě nic nežere (a nese..).:-)))

L. da Vinci

Není třeba lékárna, ale zdejší palce.