dust8

Existuje nějaká cesta jak vyčistit klávesnici bez rozdělání kláves? Např. nalít mezi klávesy nějaký roztok/přípravek?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Používá se čistící gel na klávesnici, viz např. odkaz.

Jiné postupy:

  1. klávesnici otočit a „vyklepat“
  2. někdo čistí prostor mezi klávesami tyčinkami na čištění uší

Zdroj: https://www.ob­chodprodilnu.cz/cis­tici-gel-na-klavesnici-8598.html

Další odpovědi
Emefej

Já používám gel SuperClean.

elkon

Kdo není prase, tomu stačí jen občas vyfoukat stlačeným vzduchem.

Roman71

S velkým úspěchem jsem na kolegovu klávesnici připomínající „mekáč“ použil aktivní pěnu ve spreji, která se používá na čištění interiérů vozů a špatně přístupných míst. Když takhle vyčištěnou klávesnici spatřil, lekl se, že jsem mu ji vyměnil, byla totiž „vymydlená k nepoznání“ 😁

dust8

Něco co by zlikvidovalo drobky, vlasy, chlupy a bakterie a pak se to samo vypařilo vzduchem?

Kepler

Tak to by asi nešlo. Co se jednou dostane do vnitřního prostoru klávesnice, to odstraníš jen tak, že klávesnici rozebereš a vyčistíš ručně, kontakt po kontaktu. To práce pro vrahy, radši si kupuju novou.