Existuje na svete zvire, ktere by jsme nemohli jist ?

Nejlepší odpověď
venkovan

Když vezmu zvíře jako pojem obratlovci, tak se dá snít téměř všechny. Ale některá vyžadují kvalitní přípravu. Zejména jedovatá, kdy jen horkem se rozloží. Některá zvířata mají některé orgány nepoživatelná. Myslím, že u ledního medvěda to jsou játra – vysoký obsah vitamínu A. Stejně tak některé obojživelníky, hady a ryba.
Takže můžeme jíst téměř všechny zvířata. Stačí se podívat do východní Asie a dalších zemí, kde sice lidi mají dost ovoce a zeleniny, ale schází jim proteiny. Takže je berou kde je to jen možné.
Tento fakt je v rozporu s tolik oblíbeným vegetariánstvím – i tam kde je přebytek rostlinné stravy, lidi shání i maso (i větší opice jak mohou, tak loví). V mírném klimatickém pásmu vegetrián prakticky by nepřežil žádnou zimu – tedy období vegetačního klidu. Přirozeným způsobem, bez techniky člověk neumí skoro půl roku uchovat v poživatelném stavu dostatek zrní, zeleniny a ovoce. Proto lze vegetariánství považovat za celkem ujetý způsob života, který je mimo realitu života na Zemi a který je poměrně energeticky náročný.

Další odpovědi
Lucijej

Tak obecně ta jedovatá zvířata. Ale když se chce a umí se to, tak ta jedovatost lze odstranit (jedové žlázy apod.), takže pak se stává prakticky každý živočich poživatelný, když pominu etickou stránku věci.

Drap

Určitě. Zvláště u hmyzu jsou některé druhy celé jedovaté.

www

Mimo mého kocoura jen ta z různých důvodů nepoživatelná.
Doplňuji:
A těch je na světě spousta. Některé ryby, obojživelníci, hmyz­..

Lorrien

Bože, fuj, já nejím žádná zvířata, jsem vegetariánka a tenhle dotaz je fakt bezohledný… Má odpověď: Všechna zvířata!!

Alesh

Kdyby byl hlad, i do těch brouků bych se pustil. 🙂

Michal Kole

Většinou je to vlastní zvíře doma (pes, kočka, fretka, křeček, morče,potkan, had)